Share This Post

Wieści z branży gier

Mobilne World of Warships I World of Tanks 1.0

Mobilne World of Warships I World of Tanks 1.0

Wargaming.net przenosi kolejną produkcję na urządzenia mobilne! Pamiętacie grę World of Tanks Blitz, dzięki której mogliście mieć ulubione czołgi zawsze przy sobie? Tym razem podtytuł Blitz otrzymuje World of Warships wyposażając tym nasze kieszenie w okręty wojenne. Gra ma swoją premierę dzisiaj i jest dostępna do pobrania zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Android.

Wargaming przygotował jednak o wiele więcej nowości na 2018 rok. Najważniejsza z nich? World of Tanks w wersji na PC otrzyma wreszcie aktualizację do wersji 1.0! Nie mylicie się – liczba ta faktycznie zobowiązuje do sporych usprawnień. Co znajdziemy więc w nowej wersji gry, w którą zagramy już w marcu?

Przede wszystkim – nowy silnik graficzny. Wargaming od dawna chciał nieco ulepszyć doznania wizualne, ale ograniczenia obecnej technologi oraz niechęć do podwyższania minimalnych wymagań komputerów użytkowników odsuwały tę decyzję o kolejne miesiące. Programiści wzięli więc sprawy w swoje ręce i stworzyli własne narzędzie – Core.

Autorski silnik graficzny pozwolił na przebudowanie ponad 25 map. Zostały one udoskonalone w każdym calu z jednoczesnym zachowaniem jak największej spójności z ich starszymi wersjami. Odwiedzając odświeżone miejsca zaobserwujecie z pewnością dużo bardziej realistyczne tekstury czy wręcz fotorealistyczne przestworza. Na przejeżdżające czołgi naturalnie reagować będzie woda, a elementy otoczenia ulegną teraz zniszczeniu dzięki technologii Havok® Destruction.

Ulepszonej oprawie graficznej musi oczywiście towarzyszyć ulepszona oprawa muzyczna. Wargaming połączył siły z ponad 40 (!) kompozytorami i muzykami, aby nagrać ponad 15 TB (!!!) surowych ścieżek dźwiękowych. Co to oznacza dla graczy? Muzyka w World of Tanks 1.0 odzwierciedlała będzie scenerię mapy. Każde miejsce zyska więc swój unikatowy charakter, a dźwięk będzie zmieniał się również w zależności od postępów w bitwie.

Jak to mawiał pewien mądry człowiek – „wielkie zmiany muszą iść w parze z wielką optymalizacją”. I mimo że cytat ten wymyśliliśmy sami, to faktem jest, że Wargaming bardzo mocno postarał się, aby World of Tanks 1.0 nie wymagało nowych komputerów. Szereg różnych udoskonaleń sprawił, iż gracze będą mogli cieszyć się zupełnie nową oprawą bez spadków płynności. Oczywiście do dyspozycji użytkowników oddane zostanie multum opcji pozwalających na znalezienie idealnego balansu pomiędzy świetnym wyglądem, a wydajnością.

W 2018 pojawią się również nowe, testowane wcześniej i doszlifowane tryby rozgrywki. Przedstawiony zostanie również nowy system zdobywania obligacji. Fani malowania czołgów też nie będą zawiedzeni – obiecywana jest bowiem kolejna faza dostosowywania zewnętrznego wyglądu maszyn, obejmująca między innymi trójwymiarowe elementy stylizacji. I na koniec – w World of Tanks już wkrótce pojawią się nowe kraje… Czy myślicie o tym samym, co my?

To oczywiście tylko streszczenie nadchodzących nowości. Więcej szczegółowych informacji o wszelkich zmianach znajdziecie pod tym linkiem.