Makerbuino – sam zbuduj i zaprogramuj konsolę przenośną!

Gadżety / Wideo 4K
Makerbuino to projekt dla tych, którym nie wystarcza już granie w gry i chcieliby spróbować napisać własną. I przy okazji... samodzielnie zbudować konsolę! W zestawie znajdują się wszystkie komponenty (i opcjonalnie, za dopłatą narzędzia), a przystępna i bogato ilustrowana instrukcja w sieci sprawia, że za proces konstrukcji mogą zabrać się nawet najwięksi amatorzy. System oparty jest o istniejącą konsolową infrastrukturę "Gamebuino", przenośnej konsoli do własnoręcznego zaprogramowania, ale poszerza go też o aspekt konstrukcyjny. Urządzenie korzysta z popularnego Arduino Uno. Pierwsza część filmu to opis konsoli i zarysowanie jej możliwości. Druga, dla ciekawskich, przedstawia moją próbę napisania od zera własnej gry - portu NES-owego Gruniożercy. Realizacja: Dark Archon, Kebab

Share This Post

Makerbuino to projekt dla tych, którym nie wystarcza już granie w gry i chcieliby spróbować napisać własną. I przy okazji… samodzielnie zbudować konsolę! W zestawie znajdują się wszystkie komponenty (i opcjonalnie, za dopłatą narzędzia), a przystępna i bogato ilustrowana instrukcja w sieci sprawia, że za proces konstrukcji mogą zabrać się nawet najwięksi amatorzy.

System oparty jest o istniejącą konsolową infrastrukturę „Gamebuino”, przenośnej konsoli do własnoręcznego zaprogramowania, ale poszerza go też o aspekt konstrukcyjny. Urządzenie korzysta z popularnego Arduino Uno.

Pierwsza część filmu to opis konsoli i zarysowanie jej możliwości. Druga, dla ciekawskich, przedstawia moją próbę napisania od zera własnej gry – portu NES-owego Gruniożercy.

Realizacja: Dark Archon, Kebab