Share This Post

Wieści z branży gier

Dalsza ofensywa Forever Entertainment na Switchu – promocje i nowe tytuły

Dalsza ofensywa Forever Entertainment na Switchu – promocje i nowe tytuły

Forever Entertainment jest ciekawym wydawcą, obserwuję ich poczynania od bardzo dawna. Dzięki pomocom funduszy unijnych rozwinęli sobie własną markę. Wspomagają wiele różnych ciekawych projektów i pozwalają im w ogóle zostać wydanym na wielu rynkach i platformach. Są to zazwyczaj gry prostsze, z nietypową oprawą wizualną i… bardzo tanie.

I nie są tanie tylko na PC, jak to zazwyczaj bywa. Już od jakiegoś czasu niszowe polskie produkcje mają okazje pokazać się na najnowszej konsoli Nintendo, Switchu. Można zakupić już ich największe hity i wszystkie akurat są na promocji, od -20 aż do -90%. Do wyróżnienia:

Frederic: Resurrection of Music

Cena: 23,99PLN (aktualnie 2,39PLN, -90%)

Czyli Rock Band z… Chopinem. Kosztuje teraz 2 złote z hakiem, a jest to bardzo dobra gra! Śliczna, ręcznie rysowana grafika (która na pierwszy rzut oka wyglądała jak coś „tandetnego”, ale cutscenki są bardzo klimatyczne i dobrze wyglądają), przyjemny gameplay, no i ta muzyka. Właściwie wzięto największe hity polskiego kompozytora i przygotowano je w 12 róznych stylach muzycznych z całego świata, każdy poziom odbywa się w innym państwie, jeden nawet w Polsce. To jest bardzo fajne propagowanie polskiej kultury, o którym się nie mówi skupiając na Wiedźminie.

Timberman VS

Cena: 7,99PLN (aktualnie 6,39PLN, -20%)

Polski komórkowy hit z uzależniającym gameplayem. Wyszedł z pomocą FE na PC, a w maju również na Switcha, w ulepszonej wersji. Wyzwania dla jednego gracza, dużo postaci od odblokowania, i bardzo fajny tryb multiplayer do siekania drzew ze znajomymi.

Na Switcha wyszła też seria Sparkle (której pierwsza część to Sparkle 2, a część trzecia to Sparkle Zero o dziwo jeśli dobrze rozumiem), a nawet zbliża się część czwarta. Wyglądają bardzo sympatycznie, jak pierwsza faza z gry Spore. Kupiłem już sobie pierwsze części na Switcha za te grosze, warto sprawdzić.
Zbliża się również port strategii politycznej polskiego Jujubee – Realpolitiks. Wygląda trochę jak Europa Universalis w wersji lite, do tego na platformie mobilnej, perfekcyjna gra na parę tur póki nie doczekamy się switchowej Cywilizacji. Gra ma zostać odświeżona i wzbogacona o nowe funkcje.

A do tego na ostatniej konferencji FE zapowiedziało sporo nowych gier na różne platformy – spis. Najbardziej w oczy rzuca mi się tytuł Plague in us. Niestety jak na razie mało o nim informacji, z platform wymieniony jest tylko Switch właśnie, ale chyba szykuje się największa gra tego wydawcy. Darkest Dungeon? Dark Souls? Plague Road? Takie gry przychodzą na myśl po zwiastunie.

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.

3 komentarze

  1. Chopin + Rockband na Switcha i to za 2zł tylko? To dopiero okazja jakiej nie można przegapić.

  2. Dzięki za ten artykuł dowiedziałem się o grze Frederic: Resurrection of Music i od razu kupiłem wersje steamową mojej siostrze. Mam nadzieję, że spodoba się jej taka interpretacja muzyku Chopina 🙂

    • To chyba moja ulubione gra tego studia. Całkiem niecodzienna, ładna grafika, no i super muzyka. Też najpierw na PC grałem i było fajnie 🙂 powinno się spodobać.

Comments are now closed for this post.