Share This Post

Wieści z branży gier

Indie Highlights 20.08.2018 – wysyp indyków na Switcha

Indie Highlights 20.08.2018 – wysyp indyków na Switcha

Rozpoczęła się (i jeszcze trochę potrwa) kolejna fala mniejszych gierek third party na Przełączniku. Najnowszy sprzęt wielkiego N coraz bardziej pokazuje że konsole Nintendo nie kupuje się tylko dla tytułów ekskluzywnych. Przez swoją naturę jest bardzo wygodny dla różnych typów graczy oraz jest wręcz zalewany wysokiej jakości tytułami innych wydawców. W ostatnim filmie dowiedzieliśmy się o tytułach, które wychodzą:

Już teraz

Bad North

– fajny minimalistyczny indyk strategia. Zarządzanie wikingami do obrony przed najeźdźcami. Wygląda naprawdę uroczo, sprawdzę przy następnej promocji.

Prison Architect Nintendo Switch Edition

– edycja premium z dwoma dodatkami trafiła już na Switcha, niedługo dojdzie też Escape Mode (czyli Prison Break lub The Escapists).

Morhpies Law

– FPS z ciekawą mechaniką, strzelając w daną część ciała oponenta zmniejsza się, lecz taka sama część powiększa się u strzelającego. Do tego meksykański klimat, rozgrykwki online 4 na 4, lokalne w 8 osób i możliwoś grania samemu z botami i jestem kupiony. Z jednej strony największe, bombastyczne tytuły AAA FPS mają ciężką drogę w wychodzeniu na Switcha (z chlubnymi wyjątkami ze stajni Bethesdy, czyli Doom i Wolfenstein), z drugiej jednak strony nisza ta jest zapełniana różnymi kreatywnmiy tytułami jak właśnie Morphies Law czy Splatoon 2 oraz darmowymi strzelankami, jak Fortnite czy Paladins. Całkiem nieźle jak na Nintendo.

W najbliższym czasie

The Gardens Between

20 września
– gra logiczna opierająca oś zabawy na manipulacji czasem.

Monster Boy and the Cursed Kingdom

6 listopada
– platformówka garściami czerpiąca z Shantae czy Wonder Boy’a (zwłaszcza do remake’u tego drugiego niezwykle podobna). Śliczna, ręcznie rysowana grafika, wpadająca w ucho muzyka i ciekawe rozwiązanie gameplay’owe, postać gracza przełącza się między różnymi zwierzętami.

This War of Mine

Listopad ’18
– polski hit, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, nie wiadomo jeszcze tylko, czy wyjdzie wraz z dodatkiem The Little Ones.

Baba is you

Jesień ’18
– chyba najmniejsza, ale jednoczeście najzabwniejsza i najbardziej urokliwa produkcja. Szybkie, krótkie zagadki w urokliwym, minimalistycznym pixel arcie.

Moonlighter

Jesień ’18
– gra, którą obseruwję już od prau miesięcy i czekałem na potwierdzenie konkretnej daty na Switcha. Hiszpańska gra wydawane przez polskie 11bit Studios (kolejna po TWoM produkcja tego studia na Switchu, świetnie!). Za dnia gracz wciela się w sprzedawcę towarów, wieczorem udaje się do pobliskich lochów w celu pokonywania przeciwników i zdobywania lootu na sprzedaż. Czyli trochę jak The Legend of Kusakari, poznajemy inny apsekt życia w growym świecie fantasy. Śliczny pixel art, klimatyczna muzyka, ciekawy gameplay walki i zarządzanie własnym sklepem. Czekam.

Everspace

Grudzień ’18
– ogromny kosmos, gwiazdy, kosmiczni przemytnicy i my. Wreszcie jakaś alternatywa dla Elite: Dangerous (przynajmniej tak wygląda) na Switchu. Dawno w coś takiego nie grałem a już na pewno ciężko o podobną produkcję na najnowszej konsoli Nintendo.

Streets of Rogue

Zima ’18
– nie za ładny pixel artowy roguelike. Jestem wielkim fanem tego gatunku, chociaż gra nie wygląda zbyt zachęcająco to zbiera pozytywne oceny i podobno jest uzależniająca. Być może będzie miłą odmianą od switchowych Enter the Gungeon i Crypt of the Necrodancer.

W 2019

Slay the Spire

– najnmiej ciekawa gra, wygląda jak typowa komórkowa nawalnka z kartami. Ciekawostką jest jej wydawca, czyli pecetowy Humble Bundle.

Night Call

– wygląda na fajną, klimatyczną przygodówkę. Podróże nocnymi ulicami, dialogi, niebezpieczeństwo. Na pewno dla fanów wciągających fabuł.

Windjammers

23 października

Windjammers 2

2019
– pixelartowe gry w rzucanie… frisbee? Wygląda całkiem zabawnie na lokalnego co-opa, warto się przyjrzeć.

Terraria

– klasyk sceny indie, był już na wszystko więc prawdopodobnie każdy już ma. Ale gdyby wyszło w pudełko w normalnej cenie, to czemu by nie.

Czekacie na coś konkretnego?

Gram w gierki, czytam o gierkach, oglądam gierki, robię gierki, piszę o gierkach.

4 komentarze

  1. Mlem!

  2. Witam. Czy przy tego typu listach nazwy gier nie mogłyby być jednocześnie odnośnikami do stron poszczególnych tytułów? Znacząco ułatwiłoby to bliższe zapoznanie się jeżeli nie z samą grą, to z osobami/studiem ją tworzącymi, a co za tym idzie, także przyspieszyłoby proces decyzyjny gracza i powrót na stronę arhn.eu. Na tą chwilę muszę się przy każdym tytule zatrzymać, przełączyć na g..la/du..du itp, znaleźć stronę twórcy i dopiero mogę przejść do następnej.

    • Hej, postaramy się w przyszłości ułatwić dostęp do odnośników. Dzięki za przydatny komentarz <3

    • Dzięki za komentarz, faktycznie przydatny!
      Prawdę powiedziawszy robiłem kiedyś podobny tekst i zamieściłem linki, ale był on o wiele krótszy. W tym wypadku dodatkowo liczył się czas, jak najszybciej po premierze filmu chciałem wrzucić ten spis. Nie wszystkie gry też miały wtedy jeszcze swoją pozycję w sklepie. Czyli widze że jest taka potrzeba, dzięki za sugestię. Na przyszłość w takim wypadku postaram się bardziej a tytuły jeszcze nieobecne w sklepie zalinkuje do wikipedii albo do Steama.

Comments are now closed for this post.