Share This Post

Wieści z branży gier

Polskie czołgi w World of Tanks!

Polskie czołgi w World of Tanks!

Ponad 3.5 miliona Polaków zarejestrowało się do tej pory w grze World of Tanks. To prawie 10% populacji naszego kraju. Ta duża i oddana baza graczy długo wyczekiwała rodzimych czołgów. Dobra wiadomość jest taka, że oczekiwanie dobiegło wreszcie końca.

Od dziś w grze World of Tanks dostępne jest jedenaste drzewko technologiczne, zawierające 10 regularnych czołgów i 2 typu premium. To, co wyróżnia polskie maszyny, to wysokie obrażenia oraz dobra depresja dział. Nowa linia rozpoczyna się od lekkich czołgów 4TP, 7TP, 10TP i 14TP. Kolejne, średnie, to 25 TP KSUST II, 40TP oraz 45TP. Na samym szczycie drzewka znajduje się za to 53TP Markowskiego, 50 TP Tyszkiewicza i 60TP Lewandowskiego. Do stworzenia tych wirtualnych czołgów posłużyły odnalezione w polskich archiwach projekty.

To jednak nie jedyny polski akcent – w grze pojawiła się również nowa mapa „Studzianki” inspirowana największą bitwą pancerną w Polsce podczas II Wojny Światowej. W projekt zaangażowali się również polscy artyści – O.S.T.R. oraz zespół Żywiołak. Wspólnie stworzyli oni hiphopową interpretację utworu „W moim ogródecku”. Ten projekt muzyczny promuje nie tylko rozrywkę, ale również edukację i kulturę.

Źródło: informacja prasowa

Dorian Loewe. Wychował się na konsolach. Gry mają dla niego wartość kolekcjonerską i traktuje je jako hobby. Za dnia Game Designer w The Farm 51, w nocy zaś szkaradą.