Share This Post

Wieści z branży gier

Darmowy Emulator Commodore 64 Online

Darmowy Emulator Commodore 64 Online

Jak tam nostalgiczny nastrój – „zmalau, urus?”. Bo The Internet Archive właśnie postanowiło dorzucić nam parę polan do pieca miłych wspomnień z dzieciństwa. Oto został opublikowany autorski, internetowy emulator gier i programów na Commodore 64. Do tego dochodzi obsługa oszałamiającej liczby ponad 30 tysięcy pozycji! Już od pierwszej strony w oczy rzucają się takie klasyki jak Castle Wolfenstein czy Donkey Kong.

Dobrze zachowaną maszynkę C64 coraz ciężej znaleźć na rynku, dlatego dobrze, że ktoś podjął się tytanicznego wysiłku aby ten kawał historii zarchiwizować. Do tego całość jest dostępna z poziomu przeglądarki. Jeżeli macie zatem trochę wolnego i ochotę na pełen sentymentów wieczór, zapraszamy do zapoznania się z tą potężną biblioteką! Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Człowiek Kebab - wbrew ksywce ulubione danie to pierogi. W dzieciństwie czas grania na komputerze miał limitowany do 30 min dziennie, dlatego teraz nadrabia ile może. Pasjonat cRPG i klasycznych strategii turowych. Do tego entuzjasta amator składania komputerów z niczego.

3 komentarze

  1. Comodorek piękna sprawa, wreszcie zacznie się zabawa. Moc nostalgii tu się skrywa, która tyłek wręcz urywa – Jeszcze online można grać?! Piękna sprawa kur**a mać! Młodszy rocznik dziś nie pojmie tego o czym myślę skromnie, chodzi przecież o wspomnienia i spełniane tu marzenia, które nie do pomyślenia kiedyś były a w obecnej chwili się spełniły. Chociaż jestem ’91 do historii szacunek mam, no i retro często gram. Zatem cieszę się ogromnie że dziś wrócę znów do wspomnień, że ponownie Konga odpalę i będę się bawił doskonale! 🙂

  2. Widzę, że Kebab – automatycznie nie czytam

  3. Kebab po latach niejedzenia pierogów w końcu odkrył archiwum Internetu. Pewnie miał nadzieje, że tam znajdzie przepis na pieroga z niespodzianką

Comments are now closed for this post.