Share This Post

Wieści z branży gier

MAKERphone na Kickstarterze – sam se zrób komórkę, a nie jakieś Xiaomi

CircuitMess to twórcy popularnej konsoli MAKERbuino do własnoręcznego złożenia. Sprzętu, który zrecenzowaliśmy na arhn.eu, złożyliśmy (dwukrotnie!) na livestreamie i nawet sprzedajemy teraz we własnym sklepiku.

Ich najnowszym projektem jest MAKERphone – w pełni funkcjonalny telefon komórkowy do własnoręcznego zmontowania. Tak jak poprzednik, komórka ma za zadanie wprowadzić młodych majsterkowiczów w świat elektroniki ucząc ich podstaw obcowania z komponentami i wyjaśniając dokładniej zasadę ich działania. Urządzenie to jednak nie będzie tylko kopią poprzedniej konsoli z dodaną funkcją telefonu. Autorzy zapewniają, że ich pierwszy projekt sporo ich nauczył i wykorzystują tę wiedzę, by MAKERphone był pod kazdym względem systemem lepszym.

Wśród ogłoszonych nowości znalazły się:

 • kolorowy ekran
 • własne oprogramowanie systemowe oparte o „lepszy” mikrokontroler
 • możliwość programowania, w tym wsparcie dla języków Python i Scratch
 • odtwarzanie dźwięku w formacie MP3 i dedykowany kontroler DAC
 • programowalne diody RGB
 • wbudowana obsług Wi-Fi i Bluetooth
 • RTC – zegar czasu rzeczywistego

Wszystko to oczywiście w formie gotowego zestawu do własnoręcznego zmontowania, bądź prekonstruowanego modelu dla programistów bez zacięcia elektronicznego.

Projekt pojawił się na Kickstarterze dziś… i już został ufundowany w 100%, dzięki czemu pierwsza partia telefonów trafi do klientów w marcu 2019 roku. Spodziewana cena detaliczna wynosić powinna $99.

Co wy na to? Zainteresowani? Powinniśmy zrecenzować ten gadżet, gdy trafi do sprzedaży? A może nawet sprzedawać go w sklepie arhn.eu? Dajcie nam znać!

Źródło: informacja prasowa, Kickstarter

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

5 komentarzy

 1. MAKERphone wydaje się być ciekawym pomysłem. Jestem ciekaw czy będzie takie same duże zainteresowanie tym zestawem co MAKERbuino. Chodź patrząc na nowości której będzie oferował MAKERphone możliwe, że przewyższy MAKERbuino. Szczerze to fajnie jakby twórcy połączyli oba produkty i stworzyli coś na wzór N-Gage, którego możesz sam złożyć. Gdybym miał MAKERphone to chętnie bym zaprogramował klasycznego Snake’a lub Space impact, czyli 2 gry które pykałem na nieśmiertelnej Noki 3310 😀

 2. Dobry pomysł. Sam bym kupił, gdyby był cieńszy:)
  Zmieńcie z xiaomi na ajfona bo fajniej z ajfona się nabijać xd

  • Ale wszyscy zawsze krzyczą, że Xiaomi lepszy.

 3. ale Xiaomi to ty szanuj!
  #xiaomilepsze

 4. To jest świetne. O ile MAKERbuino mnie szczególnie nie przekonuje, tak MAKERphone pewnie kupię. Ale wcześniej chętnie obejrzę Waszą recenzję, takźe ja jestem na tak 🙂

Comments are now closed for this post.