Share This Post

Wieści z branży gier

Nowy Rekord w Into the Breach – Poniżej 12 minut!

Pamiętacie naszą recenzję „Into the Breach”? To niewielka, choć wymagająca gierka z pogranicza turowej strategii i rouglikea – jeżeli nie widzieliście naszego materiału na ten temat, to możecie zerknąć tutaj.

Okazuje się też, że ten stosunkowo niewielki tytuł cieszy się całkiem sporą popularnością wśród speedrunnerów. Parę dni temu speedrunnerowi kryjącemu się pod ksywką Darn udało się ukończyć ten tytuł poniżej 12 minut. Prędkość z jaką Darn podejmuje decyzje na polu bitwy przywodzi na myśl szachowych arcymistrzów. Nawet jeżeli nie dokońca wiecie o co chodzi w samej grze (bo nie obejrzeliście naszej recenzji!) to warto poświęcić te 12 minut choćby na docenienie z jaką gracją nasz speedrunner przebija się przez kolejne zastępy wrogów.

Człowiek Kebab - wbrew ksywce ulubione danie to pierogi. W dzieciństwie czas grania na komputerze miał limitowany do 30 min dziennie, dlatego teraz nadrabia ile może. Pasjonat cRPG i klasycznych strategii turowych. Do tego entuzjasta amator składania komputerów z niczego.