Polanie — historia „polskiego Warcrafta”

Retro / Strona Główna
Polanie. Pierwsza polska gra RTS i niespodziewany hit. W 1996 program nagrodzony został nawet "Złotym PlayBoxem" za najlepszą premierę roku!

Share This Post

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje gry mają” napisałby pewnie Mikołaj Rej, gdyby nie miał za grosz RiGCz-u i nie zmarł prawie 500 lat temu. O czym to my?… a tak.

Polanie. Uważani za pierwszą polską grę RTS. Typowo słowiańscy, inspirowani Warcraftem i jak się szybko okazało, niezwykle popularni na rodzimym poletku. Mirosław Dymek, pomysłodawca i projektant gry nie spodziewał się, że jego „chałupnicza” produkcja zdobędzie poklask, a mimo to zainteresowanie tytułem przerosło oczekiwania wydawcy. W 1996 program nagrodzony został nawet „Złotym PlayBoxem” za najlepszą premierę roku!

Człowiek Kebab - wbrew ksywce ulubione danie to pierogi. W dzieciństwie czas grania na komputerze miał limitowany do 30 min dziennie, dlatego teraz nadrabia ile może. Pasjonat cRPG i klasycznych strategii turowych. Do tego entuzjasta amator składania komputerów z niczego.

1 Comment

  1. Polanie byli Xtra 🙂 W tamtych czasach naprawdę można był cieszyć się grą, i w dodatku mówili do ciebie po Polsku 🙂

Comments are now closed for this post.