Polanie — historia „polskiego Warcrafta”

Rekomendacje / Retro
Polanie. Pierwsza polska gra RTS i niespodziewany hit. W 1996 program nagrodzony został nawet "Złotym PlayBoxem" za najlepszą premierę roku!
Strona główna » Recenzja » Retro » Polanie — historia “polskiego Warcrafta”

Share This Post

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swoje gry mają” napisałby pewnie Mikołaj Rej, gdyby nie miał za grosz RiGCz-u i nie zmarł prawie 500 lat temu. O czym to my?… a tak.

Polanie. Uważani za pierwszą polską grę RTS. Typowo słowiańscy, inspirowani Warcraftem i jak się szybko okazało, niezwykle popularni na rodzimym poletku. Mirosław Dymek, pomysłodawca i projektant gry nie spodziewał się, że jego „chałupnicza” produkcja zdobędzie poklask, a mimo to zainteresowanie tytułem przerosło oczekiwania wydawcy. W 1996 program nagrodzony został nawet „Złotym PlayBoxem” za najlepszą premierę roku!

Kebab
Człowiek Kebab - wbrew ksywce ulubione danie to pierogi. W dzieciństwie czas grania na komputerze miał limitowany do 30 min dziennie, dlatego teraz nadrabia ile może. Pasjonat cRPG i klasycznych strategii turowych. Do tego entuzjasta amator składania komputerów z niczego.

1 Comment

  1. Avatar

    Polanie byli Xtra 🙂 W tamtych czasach naprawdę można był cieszyć się grą, i w dodatku mówili do ciebie po Polsku 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>