„Gry, użytki – co dla Ciebie?” – historia giełd komputerowych

Rekomendacje / Wieści z branży gier
Zespół "Loading..." od ponad roku pracował nad darmowym filmem dokumentalnym o historii polskich giełd komputerowych. Materiał śledzi ich działalność od momentu powstania w połowie lat 80-tych aż po upadek na przełomie wieków. Pozycja obowiązkowa dla graczy pamiętających tamte czasy!

Share This Post

Zespół „Loading…” od ponad roku pracował nad darmowym filmem dokumentalnym o historii polskich giełd komputerowych. Materiał śledzi ich działalność od momentu powstania w połowie lat 80-tych aż po upadek na przełomie wieków. Pozycja obowiązkowa dla graczy pamiętających tamte czasy!

1 Comment

  1. W czasach pierwszych giełd komputerowych w Polsce nie było mnie jeszcze na świecie, z tematem tym zetknąłem się po raz pierwszy kilka lat temu, oglądając vlogi NRGeeka. Gdy spojrzałem na czas trwania dokumentu (prawie dwie godziny), moja pierwsza reakcja była taka, że pewnie będę go oglądał „na raty”. Myliłem się. Materiały filmowe, nośniki i sprzęt z tamtej epoki, rzetelnie i ciekawie opowiedziane historie (ani razu nie czułem się zagubiony bądź znudzony), dobry montaż i fajne tła oraz świetnie brzmiące przerywniki muzyczne pozwalające „złapać oddech” pomiędzy kolejnymi segmentami. Kawał dobrej roboty. Twórcom udało się uniknąć pułapki zrobienia wyłącznie hermetycznego materiału dla ludzi chcących przenieść się w czasy swojej młodości; stworzyli dokument, który każda łasa historii komputerów czy transformacji w Polsce osoba z przyjemnością skonsumuje. Dzięki!

Comments are now closed for this post.