Share This Post

Wieści z branży gier

Awesome Games Done Quick 2019 przez tydzień zebrało ponad 2 miliony dollarów

Awesome Games Done Quick 2019 przez tydzień zebrało ponad 2 miliony dollarów

Wczoraj wczesną porą, czyli o godzinie 7.00, zakończyło się Awesome Games Done Quick 2019 – jeden z największych maratonów Speedrunningowych – które zbierało pieniądze na fundację „Prevent Cancer Foundation„, działającą w skali międzynarodowej w celu przeciwdziałaniu zachorowań na raka – chorobę, w wyniku której zmarło ponad 9 milionów ludzi w ciągu roku 2018.

Był to dosyć ekscytujący tydzień wspaniałych Speedrunnów i jak się okazało, znowu pobił swoją poprzednią edycję! Łącznie przez te 7 dni – na chwilę obecną – wiemy, że zostało uzbierane co najmniej 2 397 180 dolarów. Kwota ta jeszcze może nieznacznie wzrosnąć, ze względu na wiele czynników – jak np. przetwarzanie płatności lub dochody z samego wydarzenia. Jest to wzrost o 4.44% względem poprzedniej edycji – AGDQ2018 – gdzie udało się zebrać łącznie 2 295 191 dolarów. Ta rekordowa kwota została wpłacona przez 46 363 wpłacających.

Oglądaliście jakieś Speedruny na Awesome Games Done Quick 2019? Jeśli coś przegapiliście, zawsze możecie zobaczyć nagrania z runów, które dalej są wrzucane na kanał Youtube GamesDoneQuick. Póki co, pozostaje nam tylko czekać do 23 czerwca, ponieważ właśnie tego dnia startuje Summer Games Done Quick 2019! W międzyczasie odbędą się jeszcze dwa inne charytatywne wydarzenia Speedrunningowe – Gramy Szybko, Pomagamy Skutecznie Dzieciom oraz European Speedrunner Assembly, które powinny umilić wam czekanie.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.