Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Grupa Balamb prezentuje trailer polskiego tłumaczenia do Final Fantasy XV

Grupa Balamb prezentuje trailer polskiego tłumaczenia do Final Fantasy XV

Polska grupa tłumaczy, Balamb, która zajmuje się fanowskimi przekładami gier z serii Final Fantasy na nasz rodzimy język pochwaliła się dzisiaj trailerem ich nowego tłumaczenia “Piętnastki”. Samo tłumaczenie jest już na wykończeniu, a cały projekt zaczął się w kwietniu, 2018 roku – oznacza to, że prace nad przekładem tak wielkiej gry trwał ponad 9 miesięcy.

Spolszczenie obejmuje główną kampanię gry, dodatki jakie jak “Episode: Ignis”, “Episode: Gladio” i “Episode: Prompto” oraz multiplayerowy dodatek do gry: “Comrades”, a sama premiera patcha spolszczającego jest przewidywana na luty tego roku.

Sami twórcy donoszą, że tłumaczenie nie będzie działać na pirackich wersjach gry, oraz że będzie na pewno współpracować z najnowszą wersją steamową gry oraz powinna działać z najnowszą wersji gry na platformie Origin. Niestety, ale piszą także, że wersja ze sklepu Microsoft nie będzie obsługiwana przez ich spolszczenie.

 

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie twórców.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.

4 komentarze

 1. I tak piraci dołączą tłumacze… a nie, raczej nikt specjalnie nie da polskiego języka :euro:

  Odpowiedź
  • Musieliby się bawić dobre kilka miesięcy, żeby dopasować odpowiednie stringi do odpowiednich miejsc.

   Odpowiedź
   • A wersja piracka najnowszej wersji nie powinna mieć takiej samej struktury i budowy plików?

    Odpowiedź
    • To jest już pytanie do piratów, czy po każdej aktualizacji gry robią nową wersję spiraconej gry (ostatnia wersja jest z 13 grudnia i dodaje zadanie poboczne z FFXIV i nowe rzeczy do dodatku Comrades), czy to czasem nie jest po prostu Royal Edition z marca 2018. Ja nie wiem, nie sprawdzałem i nie zamierzam sprawdzać. 🙂

     Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.