Share This Post

Wieści z branży gier

Microsoft oficjalnie skończy wspierać Windowsa 7 za rok

Microsoft oficjalnie skończy wspierać Windowsa 7 za rok

„Wszystkie dobre rzeczy muszą się kiedyś skończyć, nawet Windows 7” jak na swojej stronie, Microsoft rozpoczyna wpis. Jest to informacja, z której możemy się dowiedzieć, że oficjalnie, darmowe wsparcie dla systemów z rodziny Windows 7 (chodzi oczywiście o edycje Home, Professional, itp.) zakończy się 14 stycznia 2020, czyli dokładnie za rok – minus dwa dni – będziemy musieli się pożegnać z nowymi łatkami do jednego z najlepszych systemów Microsoftu, jaki kiedykolwiek powstał.

Sam Windows 7 zadebiutował na rynku w październiku 2009, czyli prawie 10 lat temu. 11 lat wpierania swojego oprogramowania to bardzo dobry wynik dorównujący Windowsowi XP – również jeden z najpopularniejszych systemów zeszłej dekady -, który wspierany przez całe 12 lat. Ciężko czasem uwierzyć, że ten czas tak szybko mija.

Również, podobnie jak Microsoft, zachęcamy do przeniesienia się przez ten rok na Windowsa 10 – jest to obecnie chyba najlepsza oraz najbezpieczniejsza opcja, jaką możecie posiadać na swoich komputerach.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.