Share This Post

Wieści z branży gier

AI: The Somnium Files ze szczegółami

AI: The Somnium Files ze szczegółami

W końcu uchylono rąbek tajemnicy o najnowszej produkcji od twórcy kultowej już serii Zero Escape

AI: The Somnium Files, podobnie jak poprzednie tytuły Kotaro Uchikoshi, będzie mieszać mroczne z tajemniczym, nadnaturalne z rzeczywistością, a gęstą zawartość dialogów z zagadkami do rozwikłania. Akcja, odgrywająca się w Tokio z niedalekiej przyszłości, będzie się skupiać na detektywie Kaname Date, który w celu złapania nietypowego seryjnego mordercy, będzie musiał badać zarówno sny, jak i jawę. Z postaciami narysowanymi przez Yusuke Kozakiego (znanego z NO MORE HEROES, czy serii Fire Emblem) bedziemy obserwować rozwijającą się przed naszymi oczami detektywistyczną historię w klimatach neo-noir.

Jak podaje Spike Chunsoft, AI: The Somnium Files pojawi się na całym świecie na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC poprzez Steam już 25 lipca 2019 roku. Planowana cena gry to $59,99 (ok. 240 zł). Zaś wyłącznie w Północnej Ameryce będzie dostępne limitowane wydanie, Special Agent Edition, w cenie $89,99 (ok. 360 zł), na które ma się składać:

  • stojak akrylowy z postacią A-set (wirtualny YouTuber Spike Chunsoft), wysoki na ok. 15 cm
  • specjalne pudełko z designem Yusuke Kozakiego
  • artbook z ponad 30 stronicami szkiców i konceptów
  • soundtrack
  • naklejki fana A-set numer 1
  • gra

1 Comment

 1. Szczególnie pierwsza scena trailera robi mocne wrażenie. Gęsty, psychodeliczny klimat. Reszta w sumie nie urywa. Ale poczekamy na kolejne materiały, pewnie tropem Zero Time Dilemma zrobią za jakiś czas trailery z przedstawieniem postaci, będzie można coś więcej powiedzieć. Ale jako, że poprzednią serię ogrywałem od „Dziewiątek” na DSie i mocno ryła głowę, to trzymam mocno kciuki za ten nowy twór 🙂

Comments are now closed for this post.