Share This Post

Wieści z branży gier

Apple Arcade. Abonament z grami od Apple ujawniony

Apple Arcade. Abonament z grami od Apple ujawniony

Niczym w odpowiedzi na ruch Google, Apple na dzisiejszym wydarzeniu wyjawiło i swój krok w świecie gier, Apple Arcade.

Apple Arcade ma być miesięczną subskrypcją obejmującą telefony, komputery i telewizory korzystające z ekosystemu Apple. Poza szeroką dostępnością, platforma szczyci się już głębokim zaangażowaniem z grami, jak i z ich twórcami, spośród których wymieniono m.in. SEGA, Konami, Disney, LEGO, Platinum Games, Gameloft, Devolver Digital, Mistwalker, Skybound czy WayForward, a samych eksluzywnych tytułów naliczono już ponad 100. Apple współpracuje ze wszystkimi developerami, od tych mniejszych po większych, pomagając zrealizować gry ich marzeń.

Apple Arcade będzie oddzielną zakładką w App Store, w której będziemy mogli wybierać interesujące nas tytuły spośród ciągle rosnącego katalogu. Jedna subskrypcja udostępni usługę aż do 6 członków rodziny bez limitów, reklam czy dodatkowych opłat. Grać będziemy mogli na iPhonie, iPadzie, Macu czy Apple TV i będziemy w stanie kontynuować rozgrywkę z poprzedniego urządzenia, nawet jeśli przeniesiemy się z jednego na drugie. Przy czym, warto wspomnieć, nie jest to serwis streamingowy, co pozwala nam grać bez połączenia internetowego.

Apple także zwróciło uwagę na fakt, że gry nie będą w stanie zbierać o nas żadnych danych bez zgody, jak i poinformowało o prostej w obsłudze kontroli rodzicielskiej. Cały serwis zaś będzie nadzorowany przez grupę ekspertów z ręcznie dobieranymi produkcjami.

Apple Arcade będzie dostępne jesienią 2019 roku w ponad 150 krajach. Cena i reszta detali nie została jeszcze ujawniona. Jednak w międzyczasie możecie przejrzeć polską stronę usługi.

1 Comment

  1. Aple sraple. Uzależnione od sprzętu bezwartościowego, a drogiego.

Comments are now closed for this post.