Share This Post

Wieści z branży gier

Daedalic tworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Daedalic tworzy grę w uniwersum Władcy Pierścieni

Niemieccy królowie przygodówek point-and-click, Daedalic Entertainment, ujawnili swój najnowszy tytuł, Lord of the Rings: Gollum.

Jak wskazuje nazwa, Lord of the Rings: Gollum będzie skupione na jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci serii Władca Pierścieni, Sméagolu, czy inaczej Gollumie. Jednak w porównaniu do typowych produkcji studia, Gollum ma być przygodową grą akcji i pierwszą z planowanych w partnerstwie z Middle-earth Enterprises.

Tytuł ma bardziej polegać na fabule w przeciwieństwie do poprzednich gier ze Śródziemia. Historia będzie oczywiście opowiadać o tytułowym bohaterze, lecz jeszcze przed wydarzeniami filmów i książek, kiedy to Sméagol zdobywa Jedyny Pierścień. Istnienie dwóch osobowości w postaci pozwala uzasadnić istnienie wyborów, które będzie musiał podejmować gracz: decyzje Sméagola i decyzje Golluma.

Przy tym wszystkim, Carsten Fichtelmann, założyciel Daedalic Entertainment, zapewnia, iż firma nie zamierza wkroczyć w tworzenie hyperrealistycznych gier razem z projektami z uniwersum Władcy Pierścieni i zachowają specyficzną, wystającą oprawę graficzną znaną z ich tytułów.

Premiera Lord of the Rings: Gollum planowana jest na 2021 rok na PC i „wszystkie ówcześnie istotne konsole”. Warto zauważyć, że data ta zbiega się z planowanym wydaniem prequelowego serialu Władca Pierścieni od Amazona.

Źródło: The Hollywood Reporter

1 Comment

  1. Za kolejna Deponie by sie zabrali lepiej a nie jakieś niszowe marki adaptowali 😉

Comments are now closed for this post.