Share This Post

Wieści z branży gier

Gearbox na PAX East 2019

Gearbox na PAX East 2019

Gearbox przyciągnął wszystkich na swoją konferencję podczas trwającego PAX East 2019 zajawką nowego Borderlands, a jak się okazało, miał w zanadrzu przyjazną atmosferę i o wiele więcej gier do pokazania.

Na rozgrzewkę zapowiedziano nowe DLC do We Happy FewRoger & James in They Came from Below, które dostępne będzie już 4 kwietnia.

Pierwszą faktycznie zapowiedzianą grą okazał się BULLETSTORM Duke of Switch Edition, który, jak sama nazwa wskazuje, trafi na Nintendo Switch już latem 2019 roku. Nowe wydanie gry ma zawierać całą dodatkową zawartość oryginału.

Następnie przedstawiono nowy tytuł tinyBUILD, którym się okazał być sequel do kultowego horroru psychologicznego Pathologic. Pathologic 2, który możemy już znaleźć na Steamie z planowaną datą premiery 23 maja tego roku.

Trover Saves The Universe jest szaloną grą przygodową, nad którą pracuje Squanch Games, czyli m.in. współtwórca popularnego serialu Rick i Morty. Ratować pieski od lunatyka, próbującego zabrać im siłę do życia, będziecie mogli już 31 maja na PlayStation 4 i 4 czerwca na PC.

Risk of Rain 2, o którego dostępności wersji Early Access informowaliśmy jeszcze dzisiaj, dostał nowy trailer skupiony na gameplayu.

Na sali konferencyjnej znalazły się dwie osoby obchodzące urodziny w przeciągu dwóch najbliższych dni. Wykorzystano je do przedstawienia gry karcianej (i zdolności iluzjonistycznej Randy’ego Pitchforda), w której gracze budują swoje Claptrapy z serii Borderlands, przeszkadzając sobie w międzyczasie.

Borderlands 2 VR dostanie latem wszystkie DLC oryginału w formie darmowej aktualizacji. Zaś Borderlands The Handsome Collection otrzyma paczkę z teksturami UHD 4 kwietnia 2019 roku, także za darmo. Na PlayStation 4 i Xbox One pojawi się też Borderlands: Game of the Year Edition w 4K i z różnymi usprawnieniami, jak np. co-op do 4 graczy.

Na sam koniec konferencji przedstawiono (nie wprost, bo na plecach Randy’ego Pitchforda) mówiący sam za siebie numer 3 wraz z pełnoprawnym trailerem najnowszej odsłony serii, Borderlands 3: