Harry Potter i Kamień Filozoficzny (PC) — Retro

Rekomendacje / Retro
- Harry...jesteś czarodziejem. - W izbie zapadło milczenie. Słychać było tylko morze i świst wiatru. - Czym jestem? - wydyszał Harry.

Share This Post

Ponad 20 lat minęło odkąd Harry Potter i Kamień Filozoficzny trafił do brytyjskich księgarni i na zawsze zmienił życia milionów mugoli, którzy poznali w ten sposób tajny świat Magii i Czarodziejstwa. W 2001, w ślad za kinowym hitem Warner Bros. Pictures również gracze przeżyć mogli po raz pierwszy przygody młodego czarodzieja. HPiKF, a przynajmniej jego pecetowa wersja, nie odbiegała daleko od schematu trójwymiarowych platformówek tamtej epoki, co nie znaczy wcale, że jest to wada.

Cytat pochodzi z książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” autorstwa J.K. Rowling, w przekładzie Andrzeja Polkowskiego.

3 komentarze

  1. Mnie jakoś nigdy nie porwał ten szał na Pottera. Gdy – ale te pierwsze – były może i fajne, ale było co ogrywać o wiele lepszego (Diablo, Heroes, Wormsy albo jakieś Tekkeny).

  2. Jedna z tych gier, które przypominają mi początki przygody z graniem na PC. Grałem w nią jeszcze gdy nie posiadałem swojego komputera, a godziny spędzone przy niej na komputerze kuzyna mijały bardzo szybko. I rzeczywiście tak jak powiedziane to było w materiale gra wydawała się bardzo długa. Sentyment pozostał, ale niestety problem z dostępem do legalnych kopii uniemożliwia zagranie. Możliwe że tak jest lepiej, pozostają wspomnienia, a przecież to one odgrywają największą rolę gdy myślimy o grach z dzieciństwa.

  3. Ja właśnie od Kamienia filozoficznego zacząłem przygodę z Harrym 😛

Comments are now closed for this post.