Share This Post

Wieści z branży gier

Kolejne donosy o nowych modelach Switcha

Kolejne donosy o nowych modelach Switcha

Plotki o nowych modelach Switcha nie ustają, a jak donosi The Wall Street Journal, Nintendo rzekomo planuje wypuścić dwa nowe modele Switcha już tego lata w celu utrzymania dobrych sprzedaży.

Dostawcy części Nintendo donoszą, że jedną wersją ma być mocniejsza w specyfikacjach konsola, choć wciąż nie dorównująca PlayStation 4 Pro czy Xbox One X. Zaś druga, tańsza opcja, obcięta z pewnych funkcji sprzętowych, miałaby być zastępstwem powoli zamierającego 3DS-a. Osoby, które miały styczność z prototypami uprzedzają, że nie powinniśmy myśleć, iż ulepszona wersja będzie tym samym, co Sony zrobiło z PS4, a ta druga jedynie tańszą alternatywą, wyglądającą podobnie do poprzednich konsol przenośnych. Zaznaczają fakt, że Switch jest konsolą hybrydową, którą możemy podpiąć do telewizora, jak i grać mobilnie.

Choć plotki o nowym modelu Switcha krążą już od jakiegoś czasu, artykuł Wall Street Journal uzasadnia słuszność swoich badań nie tylko wiarygodnymi źródłami, ale także tym, że sprzedaże konsol Nintendo zwykle spadają w trzecim roku ich życia, a Switch aktualnie dostarcza firmie 80% zysków, więc poszukiwane są sposoby przedłużenia tej passy. Rzekome dwa nowe modele miałyby być ujawnione na tegorocznym E3 z ich premierą już parę miesięcy później. Mimo wszystko i tak powinniśmy traktować te informacje z pewnym dystansem.

Źródło: The Wall Street Journal

2 komentarze

  1. Komentarz miesiąca

  2. Większy Komentarz Miesiąca.
    A tak serio, nie wiem, co tam Nintendo kombinuje, ale nie słynie raczej z konwencjonalnych rozwiązań, więc to na pewno nie będzie nic tak prostego jak Switch Pro czy Switch Slim/Full Mobile. Pozostaje czekać. Czyżby tegoroczne E3 wyjątkowo zapowiadało się interesująco?

Comments are now closed for this post.