Share This Post

Wieści z branży gier

Nowe R-TYPE wyląduje na PS4

Nowe R-TYPE wyląduje na PS4

Granzella zapowiedziała prace nad nową, pełnoprawną odsłoną zakorzenionej w latach 80-tych serii legendarnych shoot’em upów.

R-TYPE FINAL2, kontynuacji R-TYPE FINAL z 2003 roku, znajdziemy wszystko co znamy z poprzednika – statki, bronie, sterowanie i emocjonujący gameplay – tyle że w jeszcze bardziej intensywnej wersji. Ponieważ jednak jest to pierwszy tytuł serii po ponad dekadzie, czyli też pierwszy, który trafi na ekrany 16:9, plansze są planowane od zera w celu zapewnienia odpowiedniej jakości rozgrywki. W takiej zmienionej formie powrócą także te starsze.

Gra oczywiście szczyci się swoim wysokim poziomem trudności, jednak nowa odsłona pozwoli graczom dostosować go do własnych umiejętności. Choć, mimo wszystko, wyższy poziom trudności zapewni nam możliwość zdobycia większej ilości punktów, którymi będziemy mogli się prześcigać na internetowej tablicy wyników.

Chociaż data premiery nie została jeszcze ogłoszona, wiemy już, że gra pojawi się na PlayStation 4. Na stronie także wspominana jest kampania crowdfundingowa, która zapewne będzie zasilać budżet produkcji tytułu. Na nowe i pewne informacje jednak powinniśmy wyczekiwać do maja.

R-TYPE FINAL ukazał się na PlayStation 2 w 2003 roku w Japonii, a w następnym na rynkach zachodnich. Od tamtego czasu, w okresie 2007 roku do 2009, w serii zdążyły się jedynie pojawić dwa spin-offy R-TYPE TACTICS na PSP, będące, w odróżnieniu od zwykłych tytułów, turowymi strategiami. W ostatnich latach dwie pierwsze odsłony z automatów, R-TYPER-TYPE II, zostały zremasterowane na PlayStation 3 i PlayStation 4 jako R-TYPE DIMENSIONS i R-TYPE DIMENSIONS EX.