Share This Post

Wieści z branży gier

Prequel serii Jake Hunter po angielsku

Prequel serii Jake Hunter po angielsku

Choć tytuły Jake Hunter były tłumaczone na angielski bardzo sporadycznie, bo tylko dwa razy, i uzyskały jedynie garstkę fanów, Arc System Works przynosi odsłonę, która może pomóc zrewitalizować serię na zachodzie. Poznajcie Alternate Jack Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz.

Jake Hunter, sięgający swoimi korzeniami aż Famicoma, w Japonii jest kultową serią gier detektywistycznych z charakterystyką gatunków hardboiled, w której gracz rozwiązuje enigmatyczne sprawy jako tytułowy Jake Hunter. W Daedalus The Awakening of Golden Jazz wcielimy się w młodego Saburo Jingujiego1 wyruszającego do Nowego Jorku w celu odkrycia prawdy o morderstwie dziadka i tajemnic z własnej przeszłości. Pozwoli to nawet nieobeznanym graczom cieszyć się historią bez obaw, że coś ich omija.

W tej odsłonie będziemy rozwiązywać zagadki eksplorując różne etapy życia Saburo w wyjątkowej, akwarelowej oprawie graficznej, którą będziemy mogli obejrzeć obracając się w pełnych 360 stopniach. Ponadto gra stawia na mocną wizualizacją przemyśleń, dowodów i tropów, w tym organizacji ich na specjalnym drzewku.

Alternate Jack Hunter: Daedalus The Awakening of Golden ukaże się cyfrowo na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz platformie Steam 16 maja 2019 roku w cenie $39,99 (ok. 120zł). Jeśli jednak jesteście zwolennikami wydań fizycznych i nie straszne wam straże celne, H2 Interactive na rynku azjatyckim szykuje wydanie pudełkowe na PlayStation 4 i Nintendo Switch w cenie $49,99 (ok. 160zł), które pojawi się 23 maja. Takiego wydania możecie szukać na Play-Asia.


1 Tak nazywa się Jake Hunter w japońskiej wersji i w porównaniu do poprzednich oficjalnych tłumaczeń, w ten sposób podano jego imię. Może dlatego angielski tytuł brzmi Alternate Jack Hunter?

Źródło: Gematsu