Share This Post

Wieści z branży gier

SEGA tworzy oficjalne gry Igrzysk Olimpijskich 2020

SEGA tworzy oficjalne gry Igrzysk Olimpijskich 2020

SEGA zaprezentowała podczas SEGA FES 2019 swój udział w promowaniu Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio poprzez gry komputerowe. Stworzy aż cztery produkcje, które mogą się poszczycić mianem oficjalnych gier przyszłorocznych Igrzysk. Znamy jedynie garstkę informacji na ich temat, więc opiszemy je po krótce.

Pierwsza, Olympic Games Tokyo 2020 – The Official Video Game, jest pełnoprawną grą sportową, w której będziemy mogli stworzyć własny awatar i rywalizować z ludźmi dookoła świata w dyscyplinach Olimpijskich. Produkcja ta ukaże się na PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One oraz PC w 2020 roku.

Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 ponownie zmierzy postacie z popularnych serii gier Nintendo i SEGI na jednym stadionie. Tym razem wyjątkowo na Nintendo Switch ze sterowaniem dopasowanym do Joy-Conów z premierą już zimą tego roku. Wersja tego tytułu na automaty, Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 – Arcade Edition, pojawi się dopiero w lecie przyszłego roku na, oczywiście, dedykowanych maszynach.

Ostatni tytuł skupiony jest na samym jeżu. Sonic at the Olympic Games – Tokyo 2020 ma być grą mobilną na systemy iOS i Android, w której będziemy mogli grać we wszelakie dyscypliny Igrzysk. Ukazać się ma także latem 2020 roku.