Share This Post

Wieści z branży gier

Animowany film na podstawie Dragon Quest V z pierwszym zwiastunem

Animowany film na podstawie Dragon Quest V z pierwszym zwiastunem

Odbiegając trochę od gier, choć wciąż zostając w ich temacie, Toho – gigant dystrybucji japońskich filmów, w tym m.in. twórczości Akiry Kurosawy, Studia Ghibli czy nawet kinowych Pokemonów – udostępnił na swoim kanale pierwszy zwiastun animowanego filmu 3D na podstawie Dragon Quest V, jednej z najbardziej lubianych odsłon kultowej serii od Square Enix.

Choć Square Enix z pewnością nie ma dobrych wspomnień z ekranizacjami swoich tytułów, Dragon Quest: Your Story zdaje się być solidnym ruchem wyreżyserowanym przez Takashiego Yamazaki – stojącego także za jednym z najpopularniejszych filmów serii DoraemonStand by Me Doraemon (również w 3D) – nieodłączną muzyką Sugiyamy Koichi i nadzorem Yujiego Horii, głównego twórcy serii Dragon Quest. Zaś sama oprawa wizualna znacząco odbiega od tradycyjnych rysunków Akiry Toriyama, autora Dragon Ball, przypominając bardziej filmy Disneya.

Film będzie miał swoją premierę w japońskich kinach 2 sierpnia tego roku. Na ten moment nie ma żadnych informacji o dystrybucji na zachodnie ekrany, lecz patrząc na ostatnie próby Square Enix do promowania serii poza Japonią, powinniśmy trzymać kciuki i ich nie puszczać.

Dragon Quest V po raz pierwszy ukazał się w Japonii na Super Famicomie w 1992, oficjalnie po angielsku dopiero w 2009 na Nintendo DS, teraz jest powszechnie dostępny na urządzeniach z Android i iOS. Najnowsza odsłona serii, Dragon Quest XI, wyszła na świecie na PlayStation 4 i PC poprzez Steam w zeszłym roku, tej jesieni ma się ukazać wersja rozszerzona na Nintendo Switch.