Share This Post

Wieści z branży gier

Bliższe spojrzenie na The Legend Of Zelda: Breath of the Wild w trybie VR

Bliższe spojrzenie na The Legend Of Zelda: Breath of the Wild w trybie VR

Brytyjskie Nintendo opublikowało krótki tekst, w którym Takuhiro Dohta, reżyser techniczny The Legend of Zelda: Breath of the Wild, pobieżnie tłumaczy działanie trybu VR w tym tytule, choć wciąż zachowując odpowiednią dozę tajemnicy.

Po zainstalowaniu aktualizacji, będziemy mogli włączyć tryb VR w każdym miejscu i momencie w grze: wystarczy wejść do ustawień, włączyć opcję „Toy-Con VR Goggles” i wsunąć Switcha do gogli VR. Pozwoli to nam na rozglądanie się i oglądanie pięknych widoków Hyrule, ulubionych postaci czy przedmiotów w dotychczas niedostępnej perspektywie oferowanej przez wirtualną rzeczywistość. Cała zawartość i sterowanie Breath of the Wild w tym trybie pozostaje niezmienione.

Fakt, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest grą trzecioosobową, stanowiło nie lada wyzwanie dla twórców, którzy chcieli zrobić unikatowe doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości, zachowując podstawową część rozgrywki. Tym sposobem stworzyli coś, co ma przynieść odmienne wrażenia w porównaniu do reszty zabaw oferowanych przez zestaw VR Nintendo Labo.

Aktualizacje dodające wsparcie dla Nintendo Labo: VR Kit do The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz Super Mario Odyssey mają się pojawić w Europie 26 kwietnia. Sam zestaw VR jest już dostępny w cenach rozpoczynających się od około 160 złotych.

2 komentarze

  1. Małe sprostowanko. Najtańszy zestaw VR nie zawiera gogli, jest to tylko rozszerzenie (cena w Polsce to 99zł). Zestaw startowy (gogle + blaster) to 160zł.

    Reply
  2. Dzięki, poprawiłem. 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>