Share This Post

Wieści z branży gier

Dragon Star Varnir otrzymało europejską datę premiery

Dragon Star Varnir otrzymało europejską datę premiery

Idea Factory International ujawniło dzisiaj dokładną datę europejskiej premiery nowego RPGa od Compile Heart, Dragon Star Varnir.

W Dragon Star Varnir wcielimy się w rycerza o imieniu Zephy, który jest jednym z wielu odpowiedzialnych za polowanie na wiedźmy, kobiety uważane za przeklęte istoty z powodu przynoszenia na świat smoków. Jednak gdy nasz bohater niemalże ginie na jednej z misji, dwie tajemnicze czarownice ratują go smoczą krwią. Wskutek tego, Zephy zdobywa magiczne moce i niechętnie dołącza do walki z Królestwem, jego dawnymi pobratymcami, łowcami smoków, by stanąć także naprzeciw najpotężniejszej wiedźmy.

Produkcjom Compile Heart można zarzucać wiele rzeczy, ale na pewno nie można zaprzeczyć faktu, że starają się rozszczelniać okno w dusznym pokoju, gdzie powietrzu systemów rozgrywki JRPG brakuje odpowiedniej cyrkulacji, choć nie zawsze robią to szczególnie sprawnie (ten temat porusza także Wielkimati w swoim felietonie o Mary Skelter: Nightmares). Dragon Star Varnir także prezentuje swoją wariację co do sztampy gatunku, np. wznosząc turowe walki w powietrze, co pozwoli nam na rozstawianie naszej drużyny pośród trzech pionowo rozłożonych warstw, a nasze położenie może decydować o efektywności ataków. Atakując zaś będziemy wypełniać tzw. Dragon Gauge, który zapełniony przemieni nas i pozwoli korzystać z nowych, smoczych umiejętności, wzmacniając przy tym naszą obronę. W praktyce możecie to zobaczyć w poniższym filmiku:

Po osłabieniu w walce nieprzyjaznych nam smoków, będziemy mogli je pożreć, zyskując tym sposobem unikatowe drzewka umiejętności, które mamy być w stanie łączyć w różnych kombinacjach. Jeszcze jedną ciekawą mechaniką napomnianą przez twórców jest system zarządzania posiłkami wiedźm. Brzmi nieodpowiednio, ale podanie im za dużo jedzenia ma przemieniać je w smoki, zaś wygłodzenie doprowadzać do obłąkania. Do gracza należeć będzie decyzja, czy utrzyma czarownice przy życiu, czy poświęci je dla rzadkich przedmiotów, ale każdy wybór ma zaważyć o zakończeniu gry, jakie otrzymamy.

Dragon Star Varnir ukaże się w Europie na PlayStation 4 cyfrowo i fizycznie 14 czerwca 2019 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>