Share This Post

Wieści z branży gier

Hellblade na Switchu już 11 kwietnia

Hellblade na Switchu już 11 kwietnia

Obłędna wędrówka w mit i szaleństwo twórców Enslaved: Odyssey to the West i DmC: Devil May Cry w wersji przenośnej pojawi się w przyszłym tygodniu.

Hellblade: Senua’s Sacrifice zapowiedziano w wersji na Nintendo Switch jeszcze 13 lutego, a jak dzisiaj ogłoszono, gra pojawi się już w tym miesiącu, czyli na premierę przyszło nam czekać wyjątkowo krótko, bo niecałe dwa miesiące. Jeśli jeszcze nie zdążyliście się zapoznać z Hellblade, w skrócie jest „[…] opowieścią o celtyckiej wojowniczce imieniem Senua, która wyrusza do krainy ludzi północy w celu odzyskania z Hellhaimu duszy swojego zmarłego ukochanego, Dilliona. Cierpi ona na poważny przypadek psychozy.”, jak przedstawia główne założenia tej produkcji FireStorm w swoim wyczerpującym felietonie skupiającym się właśnie na psychozie, odgrywającej tutaj ważną rolę.

Na Nintendo Switch będziemy mieli okazję doświadczyć Hellblade: Senua’s Sacrifice w łóżku, czy jakimkolwiek dogodnym dla nas miejscu, już 11 kwietnia w cenie ok. 120 zł. Gra ma być dostępna wyłącznie w dystrybucji cyfrowej poprzez Nintendo eShop. Tytuł pierwotnie pojawił się 8 sierpnia 2017 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC poprzez Steam.