Share This Post

Wieści z branży gier

Irony Curtain: From Matryoshka with Love z nowym zwiastunem

Irony Curtain: From Matryoshka with Love z nowym zwiastunem

Katowickie studio Artifex Mundi opublikowało dziś nowy zwiastun do swojej najnowszej przygodówki Irony Curtain: From Matryoshka with Love.

Irony Curtain rozgrywać się ma w satyrycznie zmyślonej Zimnej Wojnie, a dokładniej w absurdalnie komunistycznej Matryoshce, opowiadając nam przesadzoną intrygę szpiegowską pośród epickich komunistów i karykaturalnych kapitalistów. Śledzić historię będziemy wcielając się w Evana, nieudolnego dziennikarza, który będzie poznawał ekscentrycznych ludzi Matryoshki i rozwiązywał zagadki skrywające się za tytułową Kurtyną.

Rozgrywka ma przyjąć postać klasycznego point and clicka, lecz bez nazbyt skomplikowanych łamigłówek i polowania na piksele, choć twórcy chwalą się aż 1951 easter eggami skrytymi w 21 ręcznie namalowanych lokacjach. Za muzyką stoi zaś Arkadiusz Reikowski (Layers of FearObserverKholat), a podkłady głosowe będą w pełni profesjonalnie nagrane w języku angielskim z polskimi i niemieckimi napisami.

Irony Curtain: From Matryoshka with Love ma się ukazać w drugim kwartale 2019 roku na PC (poprzez Steam i GOG), PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.