Share This Post

Wieści z branży gier

Pathway już dostępne na Steam

Pathway już dostępne na Steam

Spod skrzydeł Chucklefish, twórców Wargroove i wydawców Stardew Valley, nadchodzi strategiczny RPG wyprodukowany przez Robotality – Pathway.

Jest rok 1936. W Europie i Środkowym Wschodzie rozprzestrzenia się nazizm, a w tle rozchodzą się pogłoski o sekretnych wykopaliskach, mistycznych artefaktach i o makabrycznych rytuałach okultystycznych. Naszym zadaniem będzie zebrać drużynę odważnych poszukiwaczy przygód, z którą będziemy przemierzać pustynie, eksplorować bunkry i świątynie Północnej Afryki, w celu odkrywania ukrytych skarbów i tajemnic nim jeszcze wpadną w ręce będących u dominacji świata nazistów.

W klasycznym, 16-bitowym pixel arcie usprawnionym nowoczesnymi światłocieniami przeżyjemy 5 kampanii o zróżnicowanych liniach fabularnych, a każda zwiedzana w nich lokacja będzie miała wiele rozgałęzień, którymi poprowadzimy historię – a ma ich być łącznie ponad 400. Potyczki odbywać się będą w turowym, strategicznym systemie walk, gdzie będziemy musieli wykorzystać plusy i minusy grupki z 16 dostępnych postaci. Rozgrywka będzie też prowadzona w proceduralnie generowanym świecie, więc twórcy sugerują czasem zginąć, by powiodło się nam lepiej za kolejnym podejściem.

Pathway jest dostępne od dzisiaj na platformie Steam.