Share This Post

Wieści z branży gier

Pierwsze informacje na temat Persona 5 The Royal

Pierwsze informacje na temat Persona 5 The Royal

Jak wspominaliśmy o tym miesiąc temu, dziś, w trakcie pierwszego dnia PERSONA SUPER LIVE P-SOUND STREET 2019, ujawniono pierwsze informacje o Persona 5 The Royal. Jak się okazało, faktycznie ma być rozszerzoną wersją Persony 5.

Będziemy mieli szansę poznać nowe postacie, z których na razie ujawniono licealistkę z poprzedniego zwiastunu, równie rzucającą się w oczy w najnowszym, Kasumi Yoshizawę, baletnicę i wzorową uczennicę, rozpoczynającą naukę w Shujin Academy w tym samym roku co protagonista. Jednak niejasny jest jej stosunek do Phantom Thieves – dołączy do grupy czy zostanie ich wrogiem? Także zaprezentowano Takuto Marukiego, psychologa szkolnego, zaczynającego pracę w Shujin zaraz po wydarzeniach z kwietnia. Ma być on Confidantem z Arcaną „Consultant”.

Pośród nowej zawartości znajdziemy również między innymi:

  • nowe regiony miasta do zwiedzania, np. Kichijoji, a także miejsca z mini-grami, np. lotki w DARTSLIVE3
  • ulepszoną grafikę oraz wsparcie 4K dla PlayStation 4 Pro
  • silniejszych przeciwników
  • kolejne utwory w kompozycji Shojiego Meguro, a także nowy motyw otwierający i zamykający grę od Lyn
  • ogólne usprawnienia i poprawki, a także rekonstrukcja m.in. menu podczas rozgrywki
  • możliwość wysyłania zdjęć podczas rozmów z postaciami Persony 5
  • więcej skarbów ukrytych w Pałacach
  • „nieznane dotąd życie podczas 3 semestru” oraz nowe wersje scenariuszy, które mieliśmy już szansę przeżyć

Persona 5 The Royal ma mieć japońską premierę 31 października 2019 roku na PlayStation 4. Na zachodzie i w reszcie Azji ma się pojawić w 2020 roku. W oczekiwaniu na grę (o której więcej mamy się dowiedzieć 5 maja!), czy jutrzejszych informacji o Personie 5 S, możecie przejrzeć japońską i angielską stronę P5R.

1 Comment

 1. Trochę szkoda że Atlus kontynuuje trend wydawania u nas gier z opóźnieniem. Miałem nadzieję, że po ciepłym przyjęciu P5 na zachodzie potraktują nas trochę bardziej poważnie 😀
  Samej gry nie mogę się doczekać. Wygląda na nieźle dopakowaną, zobaczymy co jeszcze ujawnią w nadchodzących dniach (i czym będzie P5S!)

Comments are now closed for this post.