Share This Post

Wieści z branży gier

Planszówka Catan zostanie przeniesiona na Nintendo Switch

Planszówka Catan zostanie przeniesiona na Nintendo Switch

Asmodee Digital na swoim Twitterze ujawniło prace nad przeniesieniem gry planszowej Catan na konsolę Nintendo Switch.

Jeśli jeszcze nie słyszeliście nigdy o tej planszówce, to Catan jest popularną grą rodzinno-ekonomiczną, w której gracze wcielają się w osadników tytułowej wyspy. Ich zadaniem jest jej kolonizowanie i rozbudowywanie przy zapewnianiu dla siebie odpowiednio stałego dopływu zasobów, by jako pierwsi zdobyli zwycięskie dziesięć punktów. Brzmi prosto, ale to ta prostota pozwoli na wykonywanie najbardziej skomplikowanych manewrów handlowych i budowlanych. Co zaś z drugiej strony nie oznacza, że musimy być studentami ekonomii, by wygrać rozgrywkę.

Catan na konsoli Nintendo Switch ma się pojawić 20 czerwca. Ci sami twórcy poprzednio przenieśli tę grę do wirtualnej rzeczywistości w Catan VR dostępnym na Steam VR, Oculus Rift i Oculus Go razem z Samsung Gear VR. Asmodee Digital odpowiedzialne jest także za cyfryzację takich planszowych tytułów jak Splendor czy Carcassonne.

1 Comment

  1. Jesli to bedzie poziomu switchowego Carcassonne to nie warto :/

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>