Share This Post

Wieści z branży gier

Premiera Draugen na PC w maju

Premiera Draugen na PC w maju

Od twórców Dreamfall Chapters i The Longest Journey, Red Thread Games, nadchodzi nowa, psychologiczna gra przygodowa osadzona w Norwegii lat 20-tych ubiegłego wieku.

Dokładniej w 1923 roku wcielamy się w Edwarda Hardena, amerykańskiego podróżnika, przybijającego do brzegów Norwegii w celu odnalezienia swojej zaginionej siostry. Nie jesteśmy jednak sami, bowiem każdemu naszemu krokowi koresponduje krok Lissie – naszej podopiecznej; młodej, niezależnej i tajemniczej kobiety – z którą będziemy mogli wchodzić w ciągłą interakcję poprzez realistyczne i dynamiczne dialogi.

Oczyma Edwarda poznamy społeczność żyjącą pośród fiordów i gór wiejskiej Norwegii, choć niekoniecznie nasz podgląd na świat będzie pokrywał się z rzeczywistością poprzez narastające zawiłości i gubienie się w nich naszego narratora. Pośród zachmurzonego stanu umysłowego Hardena, będziemy odkrywać mroczną prawdę skrywającą się pod powierzchownie malowniczymi krajobrazami.

Draugen ukaże się na PC już w maju 2019 na platformie Steam oraz GOG. Planowane jest także wydanie na PlayStation 4 i Xbox One, lecz data tych premier nie jest jeszcze znana.