Share This Post

Wieści z branży gier

Prodeus w 12 minutach brutalnej rozgrywki

Prodeus w 12 minutach brutalnej rozgrywki

Twórcy Prodeusa, produkcji będącej hołdem dla klasycznych strzelanek lat 90-tych, opublikowali nowy, 12 minutowy filmik przedstawiający rozgrywkę gry.

Na gameplayu z wersji pre-alpha, który możecie obejrzeć poniżej, ujrzymy inspirowaną DOOMem i innymi pokrewnymi strzelankami stylistykę z jeszcze większą ilością krwi, akcji i wybuchów. W samej grze będziemy mieli szansę wcielić się w skorumpowanego agenta Prodeusa, piekielnie nastawionego na unicestwienie swojego stwórcy i wszystkiego, co stanie mu na drodze. Prodeus wyróżniać ma się także edytorem poziomów i wieloma opcjami, dzięki którym będziemy mogli np. mordować albo w drugim wymiarze i pikselach niskiej rozdzielczości, jak za starych, dobrych czasów, albo, jeśli nie tęskno nam do lat 90-tych, w trójwymiarze i rozdzielczościach nawet powyżej Full HD.

Prodeus aktualnie jest w trakcie kampanii na Kickstarterze, która powoli zbliża się do końca. Produkt finalny ma się ukazać na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One w 2020 roku. Planowana jest również wersja wczesnego dostępu, która trafiłaby do naszych rąk jesienią 2019 roku.

1 Comment

  1. Gra wygląda interesująco, choć biorąc pod uwagę mody do DOOMa, które społeczność zrobiła przez te wszystkie lata, ta gra nie prezentuje się już tak dobrze. Trochę gryzą się tekstury typowo pikselowe z tymi o wyższej jakości – jakby twórcy nie mogli się zdecydować w jakim stylu chcą zrobić grę. Oczywiście ciekawe, jak wyjdzie produkt końcowy. Po obejrzeniu gameplayu aż ma się ochotę wrócić do DOOMa i ograć parę modów 😀

Comments are now closed for this post.