Share This Post

Wieści z branży gier

Relacja z prezentacji Star Wars: Fallen Order

Relacja z prezentacji Star Wars: Fallen Order

Na odbywającym się dzisiaj Star Wars Celebration w Chicago, o którym pisaliśmy wcześniej, mieliśmy okazję dowiedzieć się w końcu czym tak naprawdę będzie nadchodzący Star Wars: Fallen Order!

Prezentacja zaczęła się od przedstawienia nam członków zespołu Respawn, twórców także bardzo popularnego ostatnio Apex Legends, którzy praktycznie od razu potwierdzili, że Fallen Order to gra jednoosobowa, bez żadnych funkcji sieciowych, ani mikrotransakcji, najbardziej skupiającą się na opowiedzeniu nam historii z Jedi w roli głównej. W czasie rozmowy o tym, że twórcom stwierdzili, iż bardzo podoba się pomysł stworzenia gry w tak znanym i rozległym uniwersum Star Wars. Mieliśmy także okazję zobaczyć parę grafik koncepcyjnych, a jedną z nich możecie sami sprawdzić powyżej.

Następnie, poznaliśmy parę nowych szczegółów odnośnie samej gry! Gra fabularnie będzie odbywać się po Order 66, gdzie przyjdzie nam sterować Padawanem o imieniu Kal, który przeżył te wydarzenie. System walki ma być łatwy do zrozumienia, ale trudny do całkowitego opanowania, a potyczki w grze natomiast będą skupiać się będzie głównie na wykorzystywaniu naszego miecza świetlnego oraz mocy Jedi. Oprócz tego wszystkiego, mieliśmy także okazję zobaczyć pierwszy trailer gry, który możecie obejrzeć sami poniżej!

Zaraz po kolejnej porcji koncept artów, na scenę wyszedł Cameron Monaghan, czyli aktor użyczający głosu Kalowi i będąc bardzo podekscytowanym, zaczął on opowiadać o fakcie, że wręcz zostanie Jedi było prawdopodobnie jednym z jego marzeń, w które spełnienie by nie uwierzył, gdyby powiedział o tym 10-letniemu sobie. Oprócz tego wszystkiego, znowu mieliśmy okazję usłyszeć parę zdań o gameplayu i procesie motion capture, w którym Cameron Monaghan także bierze udział oraz dowiedzieliśmy się, że kobieca postać w czarnym stroju to nowa Pani Inkwizytor, a podczas rozgrywki będziemy mieli okazję spotkać się z zupełnie nowym droidem: BD1 (Buddy Droid 1), a nowe Troopery w Fallen Order będą nazywać się Purge Troopers, z którymi potyczki mają nie polegać na mordowaniu ich jak największej ilości, a jednak na bardziej taktycznej walce, głównie 1 vs 1. Na scenę nawet wyszedł Cosplayer przebrany za owego Purge Troopera.

Na zakończenie poznaliśmy datę premiery: 15 listopada tego roku, a Star Wars: Fallen Order ukaże się na PlayStation 4, Xboxie One oraz oczywiście na PC! Całą prezentację możecie sami nadrobić poniżej, startując od około minuty -50:30. Nagranie zaktualizujemy jak tylko pojawi się jakaś wycięta wersja prezentacji!

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.

1 Comment

  1. Star Wars: The Force Unleashed 2.5 remix. Szczerze – lekki hype się pojawił, ale wolę go ugasić bo logo EA przy takim projekcie jest czymś, co mnie przeraża. Oby Respawn nie pracował nad tą grą mając gilotynę EA oraz Disneya nad głową bo inaczej dostaniemy powtórkę z Bioware i Anthem.

Comments are now closed for this post.