Share This Post

Wieści z branży gier

Remake Shadowgate ukaże się na konsolach

Remake Shadowgate ukaże się na konsolach

Klasyk pierwszoosobowych dungeon crawlerów z lat 80-tych ukaże się już wkrótce w wersji specjalnie przygotowanej pod aktualne konsole.

Nowy Shadowgate jest hołdem dla legendarnej gry przygodowej, która pierwotnie ukazała się na komputerach Macintosh, DOS czy Amigach; później nawet na NESie i Game Boy Color. Choć stworzony od zera, zachowuje swoją otoczkę fantasy i diabelskie trudne zagadki – ogółem wszystko, co zrobiło go kultowym – zarazem poprawiając i ulepszając całe doświadczenie. W procesie tej produkcji uczestniczyli nawet oryginalni twórcy gry, co pozwoliło na rozszerzenie zawartości, nie tracąc przy tym klasycznego klimatu.

Remake przedstawia nam piękną, ręcznie namalowaną grafikę, wyłonioną z wyobrażeń roku 1987, których nie sposób było przedstawić na ówczesnych komputerach. Jednak dla fanów retro jest i opcja pozwalająca przełączyć się spowrotem do audiowizualiów prosto z lat 80-tych. Także ci bardziej wymagający gracze odnajdą aż 4 różne poziomy trudności. Jeśli zaś chodzi o sam port na konsole, odpowiednio odmieniono w nim interfejs, np. wstawiono okrągłe menu, by gra była szybsza i wygodniejsza na kontrolerach.

Żywy zamek żądny naszej krwi eksplorować będziemy mogli już 11 kwietnia tego roku na Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4 w cenie 84,99 zł. Na sklepach cyfrowych tych dwóch pierwszych konsol możemy już preorderować tytuł w cenie 67,99 zł. Dotychczas gra była dostępna tylko na platformie Steam, sklepie GOG i urządzeniach z iOS.