Share This Post

Wieści z branży gier

Sea of Thieves świętuje pierwszą rocznicę sporą aktualizacją

Sea of Thieves świętuje pierwszą rocznicę sporą aktualizacją

Sea of Thieves po pierwotnej premierze otrzymało co najmniej mieszane recenzje i opinie ze strony graczy. Rare jednak nie porzuciło zdającego się tonąć statku i wytrwale dostarcza wiernym graczom nową zawartość i łatki. 30 kwietnia pojawi się największa dotychczas, darmowa aktualizacja z okazji mijającej rocznicy od wydania gry.

Tryb przygody, który jest głównym trybem rozgrywki, w końcu dostanie zadania fabularne nazwane Tall Tales. Po zaczepieniu tajemniczego mężczyzny, u którego boku będzie spoczywać księga, razem z przyjaciółmi będziemy mogli wybierać historie, które opowiadać będzie nieznajomy. Twórcy porównują to do Half-Life’a, gdzie to narrator opowiada, ale to wciąż my sprawujemy pełną kontrolę nad historyjkami. Tall Tales są zrobione z myślą o repetytywnej rozgrywce, gdyż ich zagadki i ścieżki będą się zmieniać z każdym podejściem. Segmenty fabularne będziemy mogli przeżywać sami i w grupach różnych rozmiarów – wszystko się podpasuje pod wolę gracza.

Nowa aktualizacja doda także Arenę, w której pięć drużyn po czterech graczy będzie się ścigać w zbieraniu srebra na mapach składających się z pięciu do ośmiu wysp. Każde nasze potknięcie spotka się ze słoną karą, np. przez zatonięcie statku możemy stracić aż tysiąc srebra, zaś za pokonanie przeciwnika zostaniemy wynagrodzeni. Po każdym takim starciu nasze zdobycze zostaną zliczone i zważone, a my otrzymamy odpowiednią ilość doświadczenia i złota do wykorzystania w grze. Same potyczki mają trwać około pół godziny i służyć jako skrócona wersja Sea of Thieves dla tych, którzy zasiąść na kanapie mogą tylko chwilę.

W trybie przygodowym pojawi się również nowe przedsiębiorstwo handlowe, które będzie skupować od nas ryby i mięsa. Te drugie surowce byliśmy w stanie zbierać już wcześniej, jednak nowa aktualizacja wręczy do naszych rąk wędkę i da nam możliwość łowienia ryb. Robić to będziemy mogli z każdego miejsca, z jakiego nam się zamarzy – byle linka trafiała do morza. Do wyłowienia będzie aż 50 różnych gatunków ryb, a złapanie ich będzie zależne od lokalizacji, pory dnia, rodzaju przynęty i naszej uwagi, gdyż nie doświadczymy żadnych mini gierek ani powiadomień na ekranie.

Do naszej dyspozycji trafią także wyrzutnie harpunów, którymi będziemy mogli się przyczepiać do innych statków, skał i drzew, by wykonać manewr skrętu, czy też rekinów, by przyspieszyły naszą prędkość. Prócz zadawania obrażeń statkom i postaciom, harpuny pozwolą nam nawet wyławiać skrzynie i skarby z głębin oceanu. Twórcy wspominają nawet o możliwości wykradnięcia łupu wprost z rąk innego gracza, chociaż celowanie do wykonania takiej sztuczki może się okazać ciężkie.

Najnowsza aktualizacja będzie dostępna za darmo dla graczy Sea of Thieves już 30 kwietnia 2019 roku. Gra jest dostępna do kupienia na komputery PC i konsolę Xbox One ze sklepu Microsoft.

Źródło: Gameinformer