Podziel się tym postem

Wieści z branży gier

Tencent startuje z WeGame X

Tencent startuje z WeGame X

Jak donosi Siliconera, Tencent – czyli ogromna chińska korporacja technologiczna i inwestor posiadający akcje np. w Epic Games, Ubisoft i Blizzard – po cichu wystartował z międzynarodową wersją chińskiej platformy do dystrybucji gier komputerowych WeGame – WeGame X.

WeGame X, które ma być bezpośrednim konkurentem Steama, na razie ruszyło w formie wczesnego dostępu, a w katalogu sklepu znajdziemy 30 tytułów, w tym np. My Time at Portia, iCEY czy Chinese Parents. Pomimo to wiele elementów przy samych pozycjach pozostaje nieprzetłumaczonych z języka chińskiego.

Na stronie głównej serwisu znajdziemy jednak też loga Deep Silver, Larian Studios i Hello Games, obiecując znane tytuły. W tym samym miejscu jest też grafika mówiąca nam, że WeGame X, prócz dostarczania gier, ma być też miejscem dla społeczności i livestreamingu.

Jak pisze Alistair Wong w swoim artykule, WeGame X może pozwolić na dotarcie chińskich produkcji na globalny rynek, gdyż platforma zapewnia mniejsze restrykcje i łatwiejszy proces wydania gry niż te Chińskiej Republiki Ludowej.

Źródło: Siliconera

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie upubliczniony. Wymagane pola oznaczone są *

Dozwolone są te tagi HTML i atrybuty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.