Share This Post

Wieści z branży gier

Twórca Another World powraca z nowym tytułem – Paper Beast

Twórca Another World powraca z nowym tytułem – Paper Beast

Eric Chahi, twórca kultowego Another World, zapowiedział na europejskim blogu PlayStation grę tworzoną przez jego nowe studio Pixel Reef, Paper Beast.

Paper Beast ma być wirtualną podróżą, przez którą przeprowadzą nas dziwaczne zwierzęta w kolorowym świecie zrośniętym z internetu. Podobnie do Another World, historia zostanie opowiedziana bez żadnej narracji w postaci głosu czy tekstu i będziemy ją przeżywać łącząc się z otaczającym nas środowiskiem i jego fizyką. Bowiem wszystkie kreatury Paper Beast są, o dziwo, zrobione z papieru, symbolizując połączenie między światem ludzkim a tym technologii informacji.

W grze twórcy chcieli stworzyć ekosystem z unikatową naturą i odtworzyć wrażenia, które można odczuć odkrywając nienaruszoną przez człowieka ziemię. Dlatego wszystkie skomplikowane symulacje będą odreagowywać i przystosowywać się do naszej ciągłej interakcji z całym środowiskiem. Przy czym wspomniano, że nie będzie to tzw. gra w boga, jak np. poprzedni tytuł Chahiego, From Dust, choć parę elementów tej rozgrywki znajdziemy i tutaj.

Paper Beast jest w produkcji od 3 lat na PlayStation VR, gdzie podstawą immersywności ma być dźwięk, który według twórców jest połową przestrzeni w wirtualnej rzeczywistości tak, jak w filmach jest on połową obrazu. Wersja na PlayStation VR ma się pojawić późnym 2019, jeśli jednak nie macie specjalnych gogli, to będziecie mogli w Paper Beast zagrać dopiero w 2020 roku na PlayStation 4.