Wymiana gałki analogowej w Joy-Conie Nintendo Switch | Archon psuje

Gadżety / Strona Główna / Wideo 4K
Jak wykonać ponowną kalibrację kontrolera i co możemy zrobić jeśli to nie pomoże. (Choć preferowaną opcją będzie zawsze naprawa gwarancyjna!)

Share This Post

Uwaga! Podejmując się napraw tracisz gwarancję i robisz to na własną odpowiedzialność! Istnieje ryzyko trwałego uszkodzenia sprzętu. Pamiętaj również, by na czas demontażu odłączyć baterię od Joy-Con, by uniknąć ryzyka spięcia.

Postać w twojej grze wideo porusza się mimo, że nie dotykasz gałki analogowej? Brzmi jak drifting. Jak wykonać ponowną kalibrację kontrolera i co zrobić jeśli to nie pomoże. Preferowaną opcją będzie zawsze naprawa gwarancyjna, ale możemy też wziąć sprawy w swoje ręce!

Wymagane narzędzia do własnoręcznej wymiany:

 • śrubokręt typu Y00
 • mały śrubokręt krzyżakowy
 • nowa gałka analogowa
 • (opcjonalnie) pęseta, cążki lub inne małe szczypce
 • (opcjonalnie) plastikowe narzędzie do podważania lub plektron
not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

6 komentarzy

 1. Rewelacyjny materiał! Od dawna mam problem z jednym z kontrolerów. Polecisz oferty ze sklepów z analogiem i śrubokrętami? Nie chcę kupić gałki która padnie po tygodniu 🙂

 2. W tym temacie niestety nie ma zbyt dużego wyboru — nie ma żadnych „oficjalnych” czy autoryzowanych gałek, więc poza tym co znajdziesz na Allegro raczej niczego specjalnego polecić nie mogę. Wkrętak, którego szukasz to Y00. Wszystko znajdziesz na aukcjach, tylko pamiętaj, że otwierając kontroler tracisz gwarancję!

 3. Jestem bardzo ździwiony tym, że gdy oddałem nintendo switch do naprawy z powodu tego, że postać mi sama się patrzyła do doło chociaż tego nie robiłem. Po naprawie okazało się że naprawili to ale tydzień później zepsuł się znowu lewy joy con jak i ten co naprawiałem go popszednim razem 24 marca 2019 oddałem nintendo switch do naprawy i czekam mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.

 4. Mi pomaga przedmuchanie sprężonym powietrzem od czasu do czasu.

 5. Spróbujcie odchylić lekko ta gumkę pod grzybkiem analoga xD i do wewnątrz wstrzyknąć delikatnie wd40 i gotowe.pozdro u mnie naprawiło 2 joycony driftujace

 6. Dziękuję. Zrobione:)

Comments are now closed for this post.