Share This Post

Wieści z branży gier

XIII powróci w remake’u na aktualne konsole

XIII powróci w remake’u na aktualne konsole

Stylowa strzelanka, XIII z PlayStation 2, powróci w remake’u na aktualne konsole jeszcze w tym roku dzięki Playmagic i wydawcy Microids.

XIII ukazało się pierwotnie w 2003 roku na PlayStation 2, zyskując fanów głównie dzięki rozgrywce opierającej się na najlepszych mechanikach z gatunku FPS i unikatowej oprawy wizualnej korzystającej z techniki renderowania cel-shading. Sama gra opowiada o utalentowanym żołnierzu, Thirteen, który utracił swoją pamięć, a jakby tego było mało, zostaje oskarżany o morderstwo prezydenta Stanów Zjednoczonych! Odzyskuje świadomość dopiero w Brighton Beach z kluczykiem w dłoni i wytatuowanym XIII obok obojczyka, rzeczami, które będą jego jedynymi wskazówkami o własnej osobie.

Twórcy zdecydowali się na rozpoczęcie prac nad tym remakiem, ponieważ odczuli, iż w dzisiejszym katalogu gier brakuje równie unikatowej pierwszoosobowej strzelanki skupionej na opowiadaniu historii. Dlatego też chcą przedstawić XIII nowej generacji graczy, używając do tego jak najlepszej oprawy graficznej i animacji tak, by nowa wersja nie ujmowała w żaden sposób oryginałowi.

Remake XIII ukaże się 13 listopada tego roku na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

2 komentarze

  1. Ja tam na siódemkę czekam. Mnie trzynastka nie interesuje.

  2. Ale wiesz że to nie o final fantasy chodzi?

Comments are now closed for this post.