Share This Post

Wieści z branży gier

Ys VIII trafi na smartfony

Ys VIII trafi na smartfony

Falcom opublikował krótką informację, w której ogłasza, iż Ys VIII: Lacrimosa of Dana trafi na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android za pośrednictwem chińskiego wydawcy Linekong Entertainment. Nie ujawniono więcej informacji, w tym tych dotyczących daty premiery, choć wiemy, że gra ma być dostępna na całym świecie, a więc mobilnego Ys VIII możemy się spodziewać także po angielsku.

Ys VIII: Lacrimosa of Dana jest ostatnią wydaną odsłoną kultowej serii RPG akcji Ys od Falcom, twórcy m.in. Xanadu Next (tak, tego Xanadu Next), w której ponownie wcielamy się w Adola. Bohater tym razem budzi się z rozbitym statkiem na samotnej, przeklętej wyspie, zarazem śniąc o niebieskowłosej, tytułowej Danie, którą także będziemy mogli grać.

Na rynkach zachodnich Ys VIII: Lacrimosa of Dana ukazało się dzięki NIS America: pierwotnie na PlayStation Vita i PlayStation 4, następnie na PC poprzez Steam i GOG, a także Nintendo Switch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>