Share This Post

Wieści z branży gier

Zapowiedziano interaktywny komiks Liberated

Zapowiedziano interaktywny komiks Liberated

Polskie studio Atomic Wolf zapowiedziało interaktywny komiks Liberated osadzony w klimatach tech-noir. Gra ta ma opowiadać historię rozgrywającą się w świecie, gdzie rządzący wykorzystują najnowszą technologie do manipulacji ludu.

Prawa człowieka dawno skończyły w koszu od kiedy rząd śledzi każdy ruch społeczeństwa poprzez takie drobnostki, jak np. aktywność na mediach społecznościowych, płatności przez internet, lokalizacja GPS z urządzeń mobilnych. Są oczywiście też ci, którzy się sprzeciwiają opresji i walczą z nią. W Liberated gracz będzie miał szansę doświadczyć konflikt z obu jego stron, a każdy wybór zaważy o losach opowieści.

Trwając przez 4 rozdziały, z każdym skupionym na innej postaci, Liberated ma się swobodnie poruszać po kadrach komiksu z tych opowiadających rozgałęziającą się historię do tych pełnych grywalnej akcji, a dokładniej platformówki 2.5D z elementami skradanki. Parafrazując Marka Czerniaka z Atomic Wolf, w produkcji twórcy chcieli zbadać zagrożenia kontroli rządu nad społeczeństwem za pośrednictwem aktualnej technologii, którą dobrze znamy z życia codziennego.

Liberated ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku na PC poprzez Steam, Nintendo Switch, Xbox One oraz PlayStation 4.