Share This Post

Wieści z branży gier

Apex Legends pojawi się na naszych telefonach oraz w Chinach

Apex Legends pojawi się na naszych telefonach oraz w Chinach

Dzięki wczorajszej rozmowie konferencyjnej u Electronic Arts dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie Apex Legends, który pozostaje jedną z najpopularniejszych gier Battle Royale dostępnych na rynku. Zacznijmy więc od dwóch najciekawszych wiadomości: Apex Legends trafi na urządzenia mobilne oraz pojawi się także na chińskim rynku. Niestety, ale brakuje nam jeszcze dokładniejszych informacji kiedy zrealizowane zostaną dwa powyższe plany firmy.

Oprócz tego, nowa gra Respawnu jest najszybciej rozrastającą się produkcją na Originie, o czym także świadczy sam fakt, że 30% wszystkich graczy Apexa po raz pierwszy zarejestrowało się na serwisie Origin by móc właśnie w niego zagrać. A co do liczby grających: ta obecnie wynosi ponad 50 milionów, co jest podobną ilością, o jakiej EA informowało w marcu.

Oczywiście, nie oznacza to jednak, że Apexa dopadła stagnacja, bo wciąż 50 milionów graczy jest ogromną liczbą, a plany przeniesienia owego tytułu na telefony oraz wprowadzenie go do rejonu chińskiego na pewno sprawią, że ilość graczy jeszcze wzrośnie. Pytaniem natomiast pozostaje czy usłyszymy cokolwiek o wersji na Nintendo Switcha, bo jednak EA widzi, że ekspansja Apexa na jak największą ilość platform im się opłaci.

Dzięki, Game informer! A jeżeli kogoś interesuje transkrypcja całej rozmowy, to możecie ją przeczytać tutaj po zarejestrowaniu się w serwisie.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.