Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera: Irony Curtain: From Matryoshka with Love na PC

Dziś premiera: Irony Curtain: From Matryoshka with Love na PC

Dziś premierę ma najnowszy point and click katowickiego Artifex Mundi, Irony Curtain: From Matryoshka With Love na komputery osobiste.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tym tytule, to Irony Curtain rozgrywa się podczas satyrycznej wersji Zimnej Wojny, toczonej pomiędzy absurdalnie komunistyczną Matryoshką a kapitalistycznymi do bólu Stanami. Wcielając się w Evana, nieudolnego dziennikarza, gra opowiada przesadzoną intrygę szpiegowską pośród epickich i karykaturalnych osobowości z obu stron.

From Matryoshka With Love jest klasycznym point and clickiem bez nazbyt skomplikowanych łamigłówek czy polowania na piksele. Twórcy chwalą się też 1951 easter eggami skrytymi w 21 ręcznie namalowanych lokacjach i możliwością rozwiązywania niektórych zagadek na wiele sposobów. W tle zaś pobrzmiewają utwory skomponowane przez Arkadiusza Reikowskiego (Layers of FearObserverKholat) oraz Petera McConella (Monkey Island, Broken Age, Grim Fandango), a postacie zostały w pełni zdubbingowane w języku angielskim (z polskimi i niemieckimi napisami).

Irony Curtain: From Matryoshka With Love jest już dostępne na komputery z systemami Windows, Linux i Mac poprzez platformy Steam oraz GOG. Gra ma się pojawić również na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, lecz dopiero w późniejszym terminie.