Share This Post

Wieści z branży gier

Dziś premiera: Puyo Puyo Champions

Dziś premiera: Puyo Puyo Champions

Jak pisaliśmy o tym dwa tygodnie temu, dziś na liczne platformy trafiło Puyo Puyo Champions, ostatnia odsłona serii skupiona typowo na pojedynkowaniu się z innymi graczami.

Wbrew popularnemu przeświadczeniu, Puyo Puyo nie jest klonem Tetrisa ani jakąś odmianą Candy Crush Saga, choć również polega na łączeniu czterech elementów o takim samym kolorze. Szczególny nacisk jest tutaj położony na czynnik kompetytywny dorównujący turniejowym bijatykom. W wielkim uproszczeniu polega on na kolejkowaniu tej podstawowej zasady w jak największe łańcuchy, by „zaśmiecać” ekran przeciwnika. Poniżej możecie obejrzeć opublikowany na europejskim kanale SEGI poradnik dla początkujących graczy, który jest mimo wszystko dostępny wyłącznie w języku angielskim.

Puyo Puyo Champions możecie już kupować na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC poprzez platformę Steam w cenie 42 zł.

 

1 Comment

  1. A dla tych co chcą poczytać o historii serii zapraszam do lektury tego tekstu: https://geekretro.pl/puyo-puyo-japonska-wariacja-nt-tetrisa 🙂

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>