GAME BOY jako bezprzewodowy kontroler!

Gadżety / Po godzinach... / Rekomendacje
Za pomocą kartridża można zmienić dowolny model Game Boya w bezprzewodowy kontroler do gier. Po co? Nie wiem, ale można. Więc, no.

Share This Post

InsideGadgets to mały sklepik prowadzony przez pasjonata gier wideo i elektroniki, który jak sam twierdzi „uczy się krok po kroku elektroniki tworząc projekty i rozbierając sprzęt na części”. Właściciel skupia się na Game Boyach wszelkiej maści, a jednym z jego produktów jest kartridż, który zmienia przenośną konsolkę w bezprzewodowy kontroler.

not this guy again. oh god how did this get here i am not good with computer.

4 komentarze

 1. Działa to z DS Lite? XD

  Reply
 2. Masz na stronie wersję do GB i GBA.
  Ta do GBA działa z DS Lite.
  (Według autora)

  Reply
 3. Jak wynika ze strony projektu, jako kontroler może zostać użyta praktycznie każda mobilna konsolka od Nintendo, a jako odbiornik może posłużyć nie tylko piecyk, ale także wszystko od NES-a aż do Wii, plus Raspberry. Dodatkowo podany jest także jako dostępny odbiornik USB typu C, więc możliwe, że doczekamy obsługi Androida.
  Zastanawia mnie tylko jedno- nawet jak na homebrew, odbiornik jest dosyć duży, dodatkowo posiada (co widać na zdjęciach), dwa zupełnie niezależne układy scalone. Może się ktoś wypowiedzieć, do czego służy ten większy?

  Reply
 4. Głowy nie dam sobie obciąć, ale obstawiam, że czarna/granatowa płytka z anteną i małym sclalakiem, to układ odpowiedzialny za komunikację bezprzewodową. Drugi zaś scalak to mikrokontroler attiny441, odpowiedzialny za konwersję sygnału z płytki odpowiedzialnej za komunikację bezprzewodową do czegoś zrozumiałego dla urządzenia.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>