Share This Post

Wieści z branży gier

Playdate, czyli konsola przenośna… z korbką?

Playdate, czyli konsola przenośna… z korbką?

Od rana Internet jest obiegany przez zapowiedź dosyć awangardowego projektu, który pomimo tego, że przypomina mi trochę żart z okazji 1 kwietnia, to jednak wygląda na to, że zdążył już sobie znaleźć uznanie. Poznajcie zatem Playdate, czyli nową, przenośną konsolę od Panic, której ekran wyświetla tylko czerń i biel oraz posiada… korbkę.

To jednak jeszcze nie jest koniec niespodzianek! Gry na konsolę Playdate będą wydawane, jak to określają twórcy, „w sezonie”. Oznacza to, że zakupując konsolę w pierwszym sezonie dostajemy 12 gier, gdzie każda z nich będzie dopiero dostępna w następnym tygodniu. Jeżeli produkt się sprawdzi, to twórcy rozważą dodanie więcej sezonów, co będzie nam dostarczać kolejne tytuły do ogrania.

Dużo jeszcze nie jest wiadome odnośnie tej konsoli, ale twórcy zdradzili nas: jego premiera nastąpi w roku 2020, sprzedaż ruszy pod koniec bieżącego roku, a za przyjemność pogrania na tym sprzęcie zapłacimy 149 dolarów, co na złotówki na dzień dzisiejszy wynosi około 580 złotych. Aby dowiedzieć się więcej o nadchodzącej platformie firmy Panic, wejdźcie na jej oficjalną stronę.

Czasem grywam w jakieś gierki i lubię też coś o nich napisać. Czy coś. Keep Calm and Git Gud.

1 Comment

  1. Ah, korbka jest do sterowania! Myślałem, że do ładowania konsoli – takie dynamo 😛

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>