Share This Post

Wieści z branży gier

Podsumowanie konferencji prasowej Pokémon 2019

Podsumowanie konferencji prasowej Pokémon 2019

Dziś w nocy odbyła się tegoroczna konferencja prasowa dotycząca marki Pokémon, a jako że krótko zapowiedziano podczas niej parę nowości związanych z grami serii, postanowiliśmy ją w skrócie podsumować.

Na początku ogłoszono prace nad drugą grą Detective Pikachu, która tym razem pojawi się na Nintendo Switch. Nie wyjawiono na ten moment więcej informacji, ale przypominamy, że film Detektyw Pikachu zawita do naszych kin już za parę dni, bo 31 maja.

Następnie ujawniono Pokémon HOME, usługę w chmurze, która pozwoli przenosić i wymieniać się naszymi Pokémonami pomiędzy wieloma urządzeniami. Wspierać będzie 3DS-owego Pokémon Bank oraz aktualne i nadchodzące tytuły na urządzenia z systemami iOS, Android i Nintendo Switch (w tym oczywiście Pokémon GO, Pokémon Let’s GoPokémon Sword oraz Pokémon Shield).

Trzecią nowinką jest… Pokémon Sleep, aplikacja trenująca nasze Pokémony nawet podczas snu. Nie opisano Sleep w większych szczegółach, ale porównywany jest do tego, że jak Pokémon GO zmieniło zwykłą czynność chodzenia w rozrywkę, tak Pokémon Sleep ma zrobić to ze snem. Ponadto, aplikacja będzie wykorzystywać nowe urządzenie Pokémon GO Plus +, które po odłożeniu obok naszej poduszki będzie naliczać czas snu i wysyłać te informacje do telefonu poprzez Bluetooth, a w dzień ma służyć jako zwykły Pokémon GO Plus.

Na samym końcu przedstawiono Pokémon Masters, grę na smartfony tworzoną przez DeNA, w której będziemy mogli się zmierzyć ze wszystkimi trenerami z serii (oraz Pokémonami). Na ten moment wiemy tylko tyle, że gra ma się pojawić jeszcze w tym roku, a więcej o niej usłyszymy w przyszłym miesiącu.

 

1 Comment

  1. Ja to kocham pokemony nad życie! Zrobiłbym wszystko by sprawić by te stwożonka zawitały w naszym świecie!!!

Comments are now closed for this post.