Share This Post

Wieści z branży gier

Remake YU-NO zostanie wydany na zachodzie

Remake YU-NO zostanie wydany na zachodzie

Angielski oddział Spike Chunsoft ogłosił dziś, że remake kultowej w Japonii visual novel, YU-NO: A girl who chants love at the bound of this world., zostanie wydany na zachodzie.

YU-NO jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych visual novel lat 90-tych. Gra pierwotnie ukazała się na japońskim PC-98 w 1996 roku, rok później na Sega Saturn, aż w końcu u drzwi XXI wieku, 22 grudnia 2000 roku, zawitała na komputerach z systemem Windows. Po niemal 23 latach, YU-NO w końcu otrzymało szansę, żeby oficjalnie pojawić się w języku angielskim. A to dzięki nowemu remake’u na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC.

W grze prześledzimy historię nastoletniego Takuyi Arimy, który niespodziewanie otrzymuje paczkę od ojca, rzekomo nieżyjącego od paru miesięcy. Poprzez treść dołączonego listu zaczyna w to powątpiewać i wyrusza do wyznaczonej w nim Trójkątnej Góry, gdzie finalnie nie znajduje swojego rodzica, a piękną kobietę – nieprzytomną i umierającą. Wtem ziemia zaczyna się trząść, a nasz bohater zostaje spowity światłem, co daje początek przygodzie, która rozciągać się będzie poprzez niezliczone światy równoległe.

Spike Chunsoft wspomniało także o zmianach, jakie wprowadzono w wersjach na PlayStation 4 i Nintendo Switch: w scenie „Oasis” zakryto nagą dolną część ciała Saly promieniem słońca, a niektóre kursory interakcji zostały podmienione symbolem „investigation” (zawartość, rozgrywka i fabuła pozostała bez zmian).

YU-NO: A girl who chants love at the bound of this world. ukaże się 1 października na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC poprzez platformę Steam. Do pierwszych egzemplarzy na Nintendo Switch dodawana będzie 8-bitowa gra akcji z postaciami z YU-NO, a tych na PlayStation 4 materiałowy plakat ze szkolną pielęgniarką, Eriko Takedą. Informacje te możecie przejrzeć także na oficjalnej stronie angielskiego wydania.