Share This Post

Wieści z branży gier

Ritual: Crown of Horns niedługo na Steamie w Early Access

Ritual: Crown of Horns niedługo na Steamie w Early Access

Krakowskie Draw Distance – pod dawną nazwą iFun4all, studio odpowiedzialne za m.in. Serial Cleaner – ogłosiło, że ich brutalnie szybka strzelanka obserwowana z lotu ptaka trafi w przyszłym tygodniu w formie wczesnego dostępu na platformę Steam.

Ritual: Crown of Horns rozgrywa się w XIX-wiecznych Stanach Zjednoczonych, w alternatywnym, piekielnie mrocznym Dzikim Zachodzie, gdzie wcielamy się w powstałego z grobu łowcę wiedźm – teraz, po wskrzeszeniu przez jedną z nich, demona polującego na inne demony. Rozgrywka zaś opiera się na mechanice strzelanek z lotu ptaka, choć dodaje do dynamiki swoim unikatowym systemem automatycznego celowania. Twórcy nie ukrywają też inspiracji z wielu klasyków filmów westernowych, a sami poniekąd nazywają grę mieszanką DiabloDevil Daggers oraz produkcji Clinta Eastwooda z Hotline Miami.

Chociaż Ritual: Crown of Horns będzie dostępne do kupienia na Steamowym Early Access dopiero w przyszłym tygodniu (17 maja) to Draw Distance zaprasza graczy do jeszcze szybszego testowania gry. Otóż w ten weekend (10-12 maja) gracze, którzy dołączą na serwer Discord studia, będą mogli otrzymać kod na granie w Ritual przez trzy dni za darmo. Przez ten czas odblokowywane będą plansze z konkretnymi broniami i czarami, by testerzy mogli ocenić specyficzne podejście twórców do mechanik rozgrywki.