Share This Post

Wieści z branży gier

Ruszyła prerejestracja do angielskiej wersji SINoALICE

Ruszyła prerejestracja do angielskiej wersji SINoALICE

Wystartowała prerejestracja do angielskiej wersji SINoALICE, gry mobilnej, której dyrektorem kreatywnym jest Yoko Taro, co dla osób zaznajomionych z jego tworami może być wystarczającą wymówką, by tym razem zagrać w japońską grę na telefonie.

Podobnie do innych kampanii przedpremierowych, ustanowiono cele odblokowywane po osiągnięciu pewnej liczby zapisanych graczy. Gdy będzie ich 4444, 44444, 444444* czy w końcu 500 tysięcy, zadeklarowane osoby otrzymają setki klejnotów (prawdopodobnie waluty w grze), a także klasę, broń, Koszmar i ulepszenie miecza. W tym samym czasie trwa też kampania związana z udostępnianiem gry na Facebooku, co także dostarczy każdemu kolejnych kryształów i przedmiotów.

SINoALICE odgrywa się w niepokojącym świecie dark fantasy zwanym Biblioteką, gdzie postacie ze znanych baśni mają jedno życzenie, którego spełnienie może przynieść tragiczny koniec i śmierć ich wszystkich: wskrzesić swojego autora. Dowiedzieć się więcej, głównie o bohaterach, możecie na oficjalnej stronie gry, a poniżej zamieszczamy japoński zwiastun, w którym zobaczycie urywki rozgrywki.

Prerejestrować się do SINoALICE możecie na specjalnej podstronie kampanii. Tytuł na zachodnie sklepy systemów iOS i Android przynosi Nexon. Daty premiery jeszcze nie ustalono.

* To tylko taka ciekawostka, ale ta zatrważająca ilość czwórek może być aluzją do japońskiego odczytu tej cyfry jako „shi”, co także znaczy „śmierć” – prominentny w twórczościach Yoko Taro motyw. Może za bardzo się w to wczytuję, ale w materiałach promocyjnych tytuł gry jest czytany po japońsku również z wyraźnym „shi” na początku, akcentowo przypominającym „śmierć”.